single

Strefy ekstremalne w parkach rozrywki w Polsce. Legendia i jej strefa Ekstremalna.

Największym tematycznym parkiem rozrywki w Polsce, a zarazem najbardziej popularną atrakcją na Śląsku jest Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia. Co ciekawe, działa ono już od 60 lat. Cały czas jednak przechodzi metamorfozy i dostosowuje swe oblicze do wymagań nowych pokoleń użytkowników. Jedno się nie zmienia. Od początku swojego istnienia zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie, gwarantuje dobrą zabawę i wywołuje szczere uśmiechy na twarzach swoich gości.

Słów kilka o Legendii

Legendia zajmuje obszar 26 hektarów. W jej sąsiedztwie znajduje się klimatyczne jezioro, a cały park otacza zieleń. Na terenie Parku znajdziemy aż 40 atrakcji. Są niezwykle różnorodne. Obejmują zarówno urządzenia typowo dziecięce, przeznaczone dla całych rodzin, jak i całkiem ekstremalne. W Legendii można cieszyć się zarówno klasycznymi atrakcjami wesołych miasteczek takimi, jak diabelski młyn czy filiżanki, jak i zupełnymi nowościami. Diamond River, czyli ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 metrów czy rozwijający ogromną prędkość Lech Coaster to najlepsze przykłady wyjątkowych atrakcji Śląskiego Wesołego Miasteczka. Lech Coaster został nawet nagrodzony w 2017 roku w branżowym konkursie na najlepszy roller coaster. Ten fakt mówi sam za siebie. Jakie atrakcje strefy ekstremalnej Legendii zasługują na szczególne uznanie?

Apollo

Urządzenie zabiera nas w kosmiczną podróż. Przez chwilę możemy poczuć się, jak pilot supernowoczesnego wahadłowca, który mknie w kierunku nieznanej galaktyki. Przejażdżka odbywa się w dwuosobowych gondolach. Poruszają się one po torze sinusoidy. Niejeden uczestnik „kosmicznego lotu” wychodzi stąd z zawrotami głowy.

Dragon Riders

To prawdziwy test na sprawność naszego błędnika. W czteroosobowych gondolach kręcimy się wokół własnej osi i wykonujemy obroty o 360 stopni. Jednak to nie wszystko! Gondole poruszają na przemian w przód i w tył. Spróbujmy po tej przejażdżce przejść linią prostą kilka metrów.

Lech Coaster

To legendarne urządzenie w Śląskim Wesołym Miasteczku. Jego parametry są imponujące. Osiąga prędkość nawet 95 km/h. Konstrukcja sięga 40 metrów wysokości, a długość toru to aż 908 metrów. Przejażdżka pozwala nam poznać historię protoplasty Polan. Mknąc w powietrzu z ogromną prędkością możemy zmierzyć się z groźnym orłem.

Dragon Temple

Wielka ławka może pomieścić 32 śmiałków. 12 metrowe ramię wykonuje obrót o 360 stopni w ciągu zaledwie 6 sekund. Urządzenie gwarantuje naprawdę ekstremalne doświadczenia. To z pewnością jeden z obowiązkowych punktów na mapie Legendii.

Dragon Wrestling Tournament

Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że to najbardziej ekstremalna ze wszystkich atrakcji Śląskiego Wesołego Miasteczka. W jednej z 12 gondoli możemy poczuć się, jakbyśmy toczyli walkę ze smokiem. Z tym, że przeciwnikiem jest nasz strach i własne ograniczenia. Urządzenie zapewnia liczne unoszenia, opadania i obroty o 360 stopni. Kto wygra tę walkę? My czy smok?