single

Strefy ekstremalne w parkach rozrywki w Polsce. Górski Park Równica.

Górski Park Rozrywki zlokalizowany został w miejscu wyjątkowym, na wysokości 885 metrów n.p.m. u szczytu góry Równica. Należy on do Beskidu Śląskiego leżącego między dolinami Wisły i Brennicy. Legendy krążące wokół tej góry są znane zarówno okolicznym mieszkańcom, jak i licznym turystom. Przez starych mieszkańców Ustronia Równica nazywana bywa Diablą Górą. Turyści mogą tu liczyć na niepowtarzalne widoki, klimatyczną karczmę biesiadną z pysznym regionalnym jadłem oraz wspaniałe atrakcje, a wśród nich nietypowy roller coaster, Kino Sferyczne czy Kino 4D. W Beskidach Górski Park Rozrywki jest z pewnością jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego typu. Jakie ekstremalne atrakcje oferuje?

Całoroczny tor saneczkowy

To pierwszy w całych Beskidach tor saneczkowy typu roller coaster. Urządzenie skonstruowała niemiecka firma Wiegand. Popularne tory saneczkowe wykonane z metalowej rynny są rozrywką sezonową. Natomiast z toru w Górskim Parku Rozrywki można korzystać przez cały rok. Nie ważne czy pada deszcz, śnieg czy panuje duży mróz. Specjalna konstrukcja wykonana z nierdzewnych rur jest odporna na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.

Tor do złudzenia przypomina trasę roller coastera. Ma długość 600 metrów oraz 200-metrowy podjazd. Jest usytuowany na malowniczym stoku skąd można podziwiać piękne widoki. Jednak przejażdżka jest w pewnych momentach dosyć ekstremalna. Przede wszystkim za sprawą emocjonujących zakrętów, które gwarantują niezapomniane wrażenia. W pewnym miejscu toru zakręt 360-stopniowy od razu przechodzi w zakręt 180-stopniowy. Na tej serpentynie prędkość dochodzi do 40 km/h. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że tor znajduje się kilka metrów nad ziemią.

Dwuosobowe sanki, których jest 36 posiadają bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. Wyposażone zostały również w specjalne przeciwdeszczowe osłony. Tor jest celem wycieczek rodzinnych oraz grup zorganizowanych. Daje możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, praktycznie bez ograniczeń wiekowych. Jazda dostarcza ogromnych emocji, ale jednocześnie jest bardzo bezpieczna. Największym atutem toru jest jego położenie. W pobliżu przebiegają liczne ścieżki i trasy turystyczne. Można tutaj fantastycznie spędzić czas nie tylko na ekscytujących zjazdach, ale również spacerach i wycieczkach.

Eurobungy

To zabawa, która spodoba się nie tylko dzieciom. Na Eurobungy fantastycznie bawią się również dorośli. Za pomocą niezawodnych gum uczestnik jest wynoszony w górę nawet na wysokość 6 metrów. W czasie takiego „skoku” traci nawet 60% swojej masy. Pod stopami chętnych do zabawy znajduje się batuta, która umożliwia bezpieczne ewolucje oraz koziołki do przodu i do tyłu. Co istotne, zabawa odbywa się na świeżym powietrzu. Pozwala poprawić swoją kondycję i zdrowie. Jest to jednak całkowicie bezpieczna atrakcja spełniająca wszelkie normy bezpieczeństwa. Zabawka jest doceniana przez dzieciaki i z pewnością należy do najlepszych wynalazków ostatnich 20 lat, jeżeli chodzi o wyposażenie parków rozrywki.