single

Energylandia na dwa dni

Wybierasz się na weekend z rodziną? Chcesz, by każde z was dobrze się bawiło? Doskonałym pomysłem może być wycieczka do parku rozrywki. Mając do dyspozycji dwa lub więcej dni warto wybrać wesołe miasteczko, które zapewni wam różnorodne formy spędzania czasu. Pod tym względem na szczególną uwagę zasługuje Energylandia. Dlaczego wybraliśmy właśnie ją?

Lokalizacja

Energylandia zainteresowała nas z kilku względów. Po pierwsze: z uwagi na położenie. Park Rozrywki Energylandia znajduje się w niewielkiej miejscowości Zator, do której łatwo dojechać z każdej części Polski. Zator leży mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami. Nawet jeżeli podróżujemy z dalszych części kraju, dojedziemy tu bez problemu – nieopodal Zatora biegnie szybka autostrada A4. Zator jest przy okazji doskonałą bazą wypadową do zwiedzania innych rejonów Małopolski. Na południe od miasta położone są słynne Wadowice, zaś jadąc kilkanaście minut na zachód dotrzemy do Oświęcimia.

Strefy tematyczne

Park Rozrywki Energylandia zajmuje ogromną powierzchnię. Z roku na rok ta przestrzeń się powiększa. W planach na najbliższe lata jest dalsza rozbudowa wesołego miasteczka: z obecnych 35 hektarów Energylandia ma przeobrazić się w spektakularny park rozrywki o powierzchni prawie pięć razy większej. Tak duża inwestycja naprawdę robi wrażenie. Według wielu odwiedzających jeden dzień na zabawę w Energylandii to stanowczo za mało. I nie ma w tym ani grama przesady: znajdziemy tu bowiem tak duży wybór atrakcji, że nie sposób w zaledwie jeden dzień wypróbować choćby większości z nich. Niektóre z atrakcji cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że aby z nich skorzystać będziemy musieli postać chwilę w kolejce. Jednak gra zdecydowanie warta jest świeczki. Pod względem atrakcji Energylandia dorównuje najlepszym parkom rozrywki na świecie. To nie kolejny nudny lunapark, lecz park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Na terenie Energylandii znajduje się obecnie pięć stref tematycznych, w których zgrupowane są atrakcje o różnym stopniu intensywności. Słowem – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bilety

Wybierając się do Energylandii na dwa dni możemy skorzystać ze specjalnej oferty biletów dwudniowych. Taki bilet jest znacznie tańszy niż dwa pojedyncze bilety, należy jednak pamiętać, że upoważnia nas do wejścia na teren parku rozrywki w ciągu dwóch następujących po sobie dni.

Noclegi

Gdy zdecydujemy się zostać w Zatorze na dłużej, możemy skorzystać z naprawdę wyjątkowej oferty hotelowej. Jeśli zamierzamy spędzić w Energylandii dwa lub więcej dni, najlepszym rozwiązaniem będzie nocowanie w Westerncamp Resort. Obiekt znajduje się zaledwie trzy minuty samochodem od bram Energylandii. Cały resort został stworzony na wzór miasteczka kowbojskiego z Dzikiego Zachodu. Goście mają wyjątkową możliwość spędzić noc w gustownie urządzonych drewnianych domkach, komfortowych wozach kowbojskich czy oryginalnych indiańskich tipi.