single

Gminny Park Wodny w Trzebnicy Zdrój

Chcesz poznać najciekawsze atrakcje województwa dolnośląskiego? Pragniesz przeżyć dzień pełen wrażeń i zafundować swoim najbliższym niezapomniane wspomnienia? Zależy ci na dbaniu o zdrowie, a kondycja fizyczna jest dla ciebie bardzo ważna? Koniecznie odwiedź Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój! 

Trzebnica-Zdrój to urokliwe miasto w województwie dolnośląskim, leżące niecałe 30 km od Wrocławia (z którego bez problemu dojedziemy tu w około pół godziny). Trzebnica jest znana z niepowtarzalnego klimatu staromiejskich uliczek z kolorowymi, zabytkowymi kamieniczkami oraz z jednego z najwyżej ocenianych wodnych parków rozrywki w Polsce – Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-Zdrój. 

Goście odwiedzający Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój mają w czym wybierać. Na terenie obiektu znajduje się nowoczesna strefa basenowa, siłownia i cross box oraz kręgielnia. To prawdziwie nowoczesny i komfortowy obiekt sportowo-rekreacyjny.
W obrębie części basenowej goście mogą skorzystać z basenu wewnętrznego, strefy saun (w której znajduje się także ogród saunowy) oraz basenu zewnętrznego. Przy basenie zewnętrznym można pograć z siatkówkę na nowoczesnym boisku, a dzieci mogą się bezpiecznie pobawić na placu zabaw. Z pewnością każdy odnajdzie tu coś dla siebie. 

Pobyt w wewnętrznej strefie basenowej to okazja do poćwiczenia swoich umiejętności pływackich na jednym z sześciu szerokich torów (każdy z nich ma długość 25 metrów), jak również możliwość zrelaksowania się w części basenów rekreacyjnych. Temperatura basenów sprzyja wodnym szaleństwom, oscylując w granicach 27-28°C. W strefie dla najmłodszych temperatura wody jest nieco wyższa, około 32°C. Dzięki temu w całej strefie basenów wewnętrznych panuje przyjemny, łagodny klimat śródziemnomorski. 

Strefa saunowa jest naprawdę imponująca. Do dyspozycji gości przygotowano komfortowe i różnorodne sauny: saunę suchą, saunę aromatyczną, saunę parową, kameralną saunę cedrową oraz biosaunę. Relaks w saunach jest zalecany w przypadku wielu schorzeń, jak również jest doskonałym elementem zdrowego stylu życia. Na terenie saunarium znajduje się także prawdziwa tężnia solankowa, co z pewnością docenią goście chcący zadbać o swoje drogi oddechowe. Po skorzystaniu z sauny polecamy odprężyć się i wyciszyć na jednej z wygodnych, podgrzewanych leżanek. Do dyspozycji gości pozostaje również nowoczesne jacuzzi z łagodnymi bąbelkami. 

Na terenie kompleksu organizowane są zajęcia z zakresu oswajania z wodą i nauki pływania. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów przełamiesz swoje obawy przed wodą i bardzo szybko nauczysz się pływać. Oferta skierowana jest również do grup. Organizatorzy przygotowali także specjalne zajęcia dla 3-latków, podczas których dzieci uczą się pływać w towarzystwie swoich rodziców, co pomaga budowaniu wzajemnego zaufania i więzi.

Dla bardziej zaawansowanych pływaków polecamy skorzystanie z oferty doskonalenia pływania, podczas której poszerzysz swoje umiejętności i nauczysz się optymalnej pracy z ciałem. Goście mogą skorzystać również z zajęć z zakresu aerobiku wodnego – to kapitalna propozycja dla osób pragnących pięknie wymodelować sylwetkę oraz zrzucić zbędne kilogramy. 
Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój jest wykorzystywany również podczas organizowanych tu wydarzeń sportowych. Do najpopularniejszych należy turniej podwodnego hokeja „Aqua Battle”. W obrębie obiektu funkcjonuje ponadto sekcja podwodnego hokeja, do której można się zapisać.