single

Wodne atrakcje Energylandii (część 2)

W pierwszej części naszego przeglądu wodnych atrakcji Energylandii poznaliśmy bliżej strefę Water Park, w której możemy zrelaksować się wraz z rodziną i przyjaciółmi oraz poczuć prawdziwie wakacyjny, plażowy klimat. Co w sytuacji gdy nabierzemy ochoty na nieco bardziej aktywny wypoczynek, a nawet szybki skok adrenaliny? Powinniśmy wówczas koniecznie udać się do strefy Tropical Fun, pełnej niesamowitych i różnorodnych wodnych zjeżdżalni. Sprawdźmy co nas tam czeka.

Strefa Tropical Fun

W strefie Tropical Fun mamy do wyboru aż 10 zjeżdżalni. Musimy jednak pamiętać, że są one przeznaczone dla różnych użytkowników. Znajdziemy tu zarówno zjeżdżalnie wymagające więcej koordynacji oraz odwagi, a także te dostępne również dla najmłodszych. Pamiętajmy, że dla najbardziej wymagających urządzeń decydujące jest kryterium wieku i wzrostu potencjalnych użytkowników. Związane jest to oczywiście z bezpieczeństwem gości parku. Do najciekawszych, a zarazem najbardziej ekstremalnych atrakcji tej strefy należy zjeżdżalnia Kamikaze. Jej szczyt znajduje się na wysokości aż 15,5 metra.. Najodważniejsi śmiałkowie, którzy chcą z niej skorzystać zamykani są w specjalnej kapsule startowej mając pod swoimi stopami zapadnię. Po jej uruchomieniu w mgnieniu oka spada się pionowo w dół z prędkością nawet ok 60 km/h. Następujące po sobie zakręty zjeżdżalni pozwalają dzięki temu poczuć na własnej skórze przeciążenia grawitacyjne niczym w wyścigach formuły 1. 

Exotic Fun i inne atrakcje

Następną ciekawą atrakcją, którą warto sprawdzić jest Exotic Fun. Jest to jedyne tego typu urządzenie w Polsce. Do zabawy wykorzystywane są tu pojedyncze pontony, w które zaopatrzymy się przed wejściem. Po nabraniu odpowiedniej prędkości na kilku szybkich zakrętach zjeżdżalni trafimy na szerokie przeciwległe ścianki przypominające wielki lejek. Pewni możemy być tu tylko tego, że nie wiadomo w którym kierunku zostaniemy skierowani. Kolejną zjeżdżalnią wykorzystującą specjalne pontony jest Tiki Ride. Będziemy tu mogli spróbować zjazdu z 15,5 m. pojedynczo lub w parach, na dystansie aż 153 metrów. Wyróżnikiem tej zjeżdżalni są szerokie zakręty w specjalnych lejkowatych komorach, dzięki którym ta przygoda będzie jeszcze bardziej zakręcona. Na koniec warto wspomnieć o zjeżdżalni Tropical Splash - idealnej dla wielbicieli zdrowej rywalizacji. Składa się ona z sześciu torów o tej samej długości, na których możemy zorganizować szybki wyścig ze swoimi znajomymi. Wystarczy zaopatrzyć się w maty zjazdowe i można zaczynać. Na koniec jazdy musimy przygotować się na hamowanie i związany z nim charakterystyczny plusk wody.

To tylko kilka najciekawszych propozycji wodnych atrakcji Energylandii. Aby poznać je wszystkie na żywo warto już teraz zaplanować nasz wyjazd