single

Nowości w Energylandii

Energylandia to najszybciej rozwijający się park rozrywki w Polsce. Co roku pojawiają się tu nowe inwestycje, a ilość atrakcji rośnie z sezonu na sezon. W sezonie 2019 łączna liczba atrakcji przekroczyła już osiemdziesiąt. Najbardziej niezwykłe jest to, że każda z nich jest inna. Pomysłowość organizatorów w tym zakresie nie zna granic, a odwiedzający są tym naprawdę zachwyceni. Jakie nowości pojawiły się w Energylandii w ostatnim czasie?

Extreme Show (numer atrakcji: 101)

Strefa Extreme Show funkcjonuje w Energylandii już od dwóch sezonów. To miejsce pokazów kaskaderskich i niezwykłych widowisk dla miłośników samochodów, motocykli, rowerów i innych sprzętów. Widowiska są niezwykle dynamiczne, ponieważ w pokazach biorą udział zawodowcy. Każdego roku przygotowywany jest nowy program kaskaderski. Koniecznie trzeba to zobaczyć.

Frida (numer atrakcji: 157)

To kolejny niezwykły rollercoaster Energylandii. Fridę rozpoznacie po charakterystycznym fioletowym kolorze. Aby wejść do rollercoastera musicie pokonać najpierw drewniany labirynt, którego wąskie korytarze zaprowadzą was wprost na miejsce startu kolejki. Nagłe zwroty, ostre zakręty, imponująca szybkość, a przy tym cała masa śmiechu i dobrej zabawy – to wszystko zapewni wam przejażdżka Fridą. Frida jest kolejką górską dla całej rodziny.

Speed Water Coaster (numer atrakcji: 80)

Jeśli zwykły rollercoaster to dla was za mało, co powiecie na przejażdżkę największym i najszybszym rollercoasterem wodnym na świecie? Speed osiąga zawrotną prędkość aż 110 km/h. Zjazd zaczyna się na wysokości 60 metrów, a na trasie czeka na nas kilkanaście serpentyn. W trakcie przejazdu rozpędzone wagoniki kilka razy wjeżdżają do wody, co dodatkowo potęguje wrażenia. Martwicie się, że będziecie musieli resztę dnia spędzić w mokrych ubraniach? Zupełnie niepotrzebnie. Na terenie Energylandii znajdują się specjalne turbosuszarki – wchodzicie do specjalnej kapsuły, w której z każdej strony wydmuchiwane są strumienie ciepłego powietrza, a po kilku minutach wasze ubrania są całkowicie suche.

Zadra (numer atrakcji: 154)

To jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji sezonu 2019. Ogromna konstrukcja tego spektakularnego rollercoastera robi naprawdę niesamowite wrażenie. Zadra jest kolejnym rekordzistą Energylandii – wagoniki kolejki poruszają się z szybkością 121 km/h, a łączna długość trasy ma aż 1316 metrów. W czasie przejazdu czekają na was trzy inwersje, czyli intensywne zwroty kierunku jazdy. Na emocje możemy liczyć już od pierwszych sekund spędzonych na tej niesamowitej kolejce: wagonik jest wciągany na wysokość niemal 64 metrów, a nachylenie pierwszego spadku ma prawie 90 stopni. Podczas przejazdu doświadczymy przeciążeń ujemnych i dodatnich, możemy również doświadczyć stanu nieważkości. Zadra robi wrażenie samym swym wyglądem: gigantyczna stalowo-drewniana konstrukcja góruje nad okolicą, zdecydowanie wyróżniając się na tle innych atrakcji.