single

Aqualantis – oto najlepsze atrakcje w najnowszej strefie Energylandii!

Mityczna Atlantyda to zatopiona kraina od wieków poszukiwana przez wielu archeologów i poszukiwaczy przygód na całym świecie. Zgodnie z legendami była to piękna wyspa, na której ludzie żyli ze sobą w pokoju i harmonii. Z biegiem lat społeczność Atlantydy robiła się jednak coraz bardziej chciwa i Abyssus, król podmorskich głębin postanowił ich za to srogo ukarać, zatapiając piękny świat po wsze czasy.
 
Jak się okazuje, to wyjątkowe miejsce jest znacznie bliżej, niż myślimy. Wszystko za sprawą nowootwartej strefy tematycznej Energylandii - największego Parku Rozrywki w Polsce. Strefa została otwarta z okazji 7. urodzin parku. Co kryje podwodny świat Atlantydy?
 

Morska perła w koronie Energylandii

Główna atrakcja strefy Aqualantis jest Abyssus, czyli rollercoaster wzniesiony w miejscu, gdzie kiedyś wznosiła się świątynia potężnego władcy mórz. Niedawno Abyssus otrzymał nagrodę World of Parks Awards dla najlepszej nowej atrakcji otwartej w Europie w 2021 roku. Podczas przejazdu wagoniki osiągają prędkość aż 100 km/h, a sama kolejna wnosi się na ponad 38 metrów i na swojej trasie ma aż 5 inwersji. Ponadto istnieje możliwość zakupu pamiątkowego zdjęcia z przejazdu. 
 
Ponadto na terenie strefy znajdują się liczne karuzele z wagonikami stylizowanymi na gondole i łodzie podwodne. Wraz z otwarciem strefy Aqualantis w Energylandii pojawił się niewidziany wcześniej na terenie parku Tidal Wave Twister zapewniający niezapomniane wspomnienia. Dynamiczny rozpęd, efekty dające poczucie nieważkości czy szalone wirowanie sprawiają, że atrakcja ta zapiera dech w piersi nawet najbardziej wytrawnym poszukiwaczom mocnych wrażeń.   Aqualantis to jednak nie tylko ekstremalne atrakcje. W strefie znajdziemy także dwie karuzele dziecięce - Magic Pump i Submarine Dive, które idealnie sprawdzą się podczas rodzinnych wyjazdów.  Należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa dzieci o wzroście 100-120 cm mogą skorzystać z atrakcji w towarzystwie opiekuna.