single

Nowości w Parku Rozrywki Energylandia!

Energylandia dba o to, aby w Parku pojawiały się nowe atrakcje i urządzenia. Tego oczekują jej goście, którym zależy na dobrej zabawie. W sezonie 2018 nowości jest sporo. Jednak sztandarowym projektem jest długo wyczekiwany Mega Coaster Hyperion – prawdziwy król wśród roller coasterów i jedyne takie urządzenie w Europie.

Mega Coaster Hyperion

To niesamowite, że w małopolskim Zatorze powstał najszybszy i najwyższy w Europie Mega Coaster. Jego parametry są naprawdę imponujące. Urządzenie ma wysokość aż 77 metrów i rozwija prędkość do 140 km/h. Jeżeli dodamy do tego ponad 80 metrowy spadek o 85 stopniach nachylenia, możemy liczyć na wyjątkowo ekstremalną przejażdżkę. Hyperion wcale nie zwalnia przejeżdżając przez tunele, na zakrętach, przy pikowaniu w dół czy wjazdach na wzniesienia. Poprzez podwójne zakręty i obrotowe nachylenie toru wrażenia są jeszcze ciekawsze. Możemy poczuć niespodziewane efekty grawitacyjne oraz fascynujące dodatnie i ujemne przeciążenia. Dodatkowe atrakcje w czasie jazdy to między innymi efekty wodne oraz panoramiczna fala.

Speed Water Coaster

W kategorii roller coasterów wodnych Speed Water Coaster jest z pewnością nie tylko najwyższy, ale i najszybszy. To idealna propozycja dla wszystkich kochających ekstremalne doświadczenia. Urządzenie ma ponad 60 metrów wysokości i jest w stanie osiągnąć prędkość 110 km/h. Jego parametry pozwalają, zatem na naprawdę ekscytującą przejażdżkę wodną. Krople wody studzą nieco emocje. Nie znajdziemy takiego roller coastera w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Chinach. Jest u nas, w Polsce, w małopolskim Zatorze!

Większa Strefa Extreme Show

Ogromną popularnością cieszą się w Energylandii pokazy kaskaderskie, przyciągające nie tylko fanów motoryzacji. W związku z tym poszerzona została Strefa Extreme Show. Możemy tu podziwiać popisy kaskaderów na motocyklach, rowerach, quadach oraz w samochodach. Ich sztuczki niejednokrotnie budzą niekłamany podziw. To pokaz przekraczania granic możliwości! W sezonie 2018 zobaczymy jeszcze więcej sprzętów i samochodów. Przygotowany został także zupełnie nowy program kaskaderski.

Plany na przyszłość

Potężną inwestycją przewidzianą na rok 2019/2020 jest budowa strefy hotelowej, która stanie się integralną częścią parku. Z okien hotelowych będzie można oglądać potężnego Hyperiona oraz inne atrakcje. Ma to być miejsce zupełnie wyjątkowe i, jak cała Energylandia, prawdziwie bajkowe. Projektanci chcą odtworzyć klimat weneckiego miasteczka. Nie zabraknie, więc malowniczych uliczek, pięknych kamieniczek oraz autentycznego kanału, po którym będzie można popływać gondolami. Dla gości przewidzianych jest aż 500 miejsc noclegowych, dwie ogromne restauracje oraz fantastyczna strefa SPA.