single

Nowości w Energylandii – rollercoaster Abyssus

Energylandia każdego roku kusi swoich gości zaskakującymi nowościami. W każdym sezonie na odwiedzających czekają nowe atrakcje, a oferta największego w Polsce wesołego miasteczka stale się rozrasta. Rodzinny park rozrywki w Zatorze to przedsięwzięcie zakrojone na olbrzymią skalę. Kompleks zajmuje już ponad 43 hektary, a organizatorzy zapewniają, że to nie koniec jego rozwoju. W przyszłości obiekt ma zostać rozbudowany do łącznej powierzchni 200 hektarów. W ostatnim czasie w Energylandii uruchomiono kolejną, szóstą już strefę tematyczną, stworzoną na wzór zatopionej Atlantydy. To właśnie tu, w magicznej krainie Aqualantis czeka na was gigantyczny rollercoaster Abyssus. Nowa kolejka górska ma szansę stać się absolutnym hitem Energylandii!

Nowa strefa tematyczna w Energylandii – Aqualantis

Energylandia bez wątpienia jest postrzegana jako jedna z najciekawszych atrakcji tego typu w Europie. Aqualantis, czyli królestwo oceanu, to kolejna, szósta już część tematyczna parku, której aranżacja nawiązuje do starożytnego zatopionego miasta Aqualantis. Otwarcie nowej strefy z pewnością jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność rodzinnego wesołego miasteczka w Zatorze. Na przygotowaniem tej części  parku pracowało ponad tysiąc osób. Kraina Aqualantis zajmuje powierzchnię około 6 hektarów. Jej centralną częścią jest rollercoaster Abyssus (więcej na jego temat poniżej). Oferta nowej części Energylandii obejmuje atrakcje dla całej rodziny. Propozycjami szczególnie wartymi polecenia są na przykład Tidal Wave Twister, Ekipa Light Explorers, Stormy Ship czy Grotto Expedition.

Abyssus – kolejny hit Energylandii

Główną atrakcją nowej krainy jest fenomenalny rollercoaster Abyssus. Ta supernowoczesna kolejka górska zabierze was w podniebną podróż wagonikami osiągającymi prędkość do 100 km/h! Nowy rollercoaster imponuje innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Abyssus to rollercoaster typu Double Lanch Coaster, co oznacza, że podczas jazdy wagonik zostaje aż dwukrotnie dopędzony (odpowiadają za to dwie magnetyczne wyrzutnie LSM). Wagony z uczestnikami zostają wyniesione na wysokość nieco ponad 38 metrów, po czym dosłownie wystrzeliwują na tory niczym pocisk z ogromnym przyspieszeniem. Czas przejażdżki rollercoasterem trwa aż dwie minuty, w czasie których wagony pokonują trasę o długości 1316 metrów. Po drodze czekają was liczne zwroty i aż 5 inwersji, czyli momentów, podczas których pasażerowie są odwracani do góry nogami. Lecz na tym nie koniec atrakcji. Kolejka już w czasie pierwszych kilku sekund rozpędza się do ogromnej prędkości, co gwarantuje potężny zastrzyk adrenaliny. Na dalszych etapach trasy wagonik zostaje jeszcze raz dopędzony, przez co szalona przejażdżka pozwala na efekt nieważkości. Abyssus gwarantuje fascynujące przeciążenia dodatnie i ujemne, niespodziewane efekty grawitacyjne, a także wiele efektów wodnych, np. wodospady, jeziora i fontanny. Jedno jest pewne – tak kapitalne wrażenia sprawiają, że Abyssus ma szansę stać się kolejną z flagowych atrakcji Energylandii.