single

Impreza integracyjna w parku rozrywki

Impreza integracyjna kojarzona jest w różny sposób. Niektórzy, myśląc o niej przywołują obrazy szalonych imprez w klubach, pełnych tańca i alkoholu. Z kolei inni wspominają świetną zabawę w trakcie rywalizacji w różnorodnych konkurencjach. Podejście do organizacji imprezy integracyjnej jest różne i często też, nie oszukujmy się, zależy od budżetu firmy na takie cele. Jednak, gdy chcemy zapewnić swoim pracownikom ekstra zabawę, którą będą pamiętać i wspominać po latach to warto zastanowić się nad wyjazdem do parku rozrywki. To miejsce idealne bez względu na wiek.

Można podejść do tego tematu równie dwojako. Pierwsza opcja obejmuje ścisłą integrację całej grupy. Można zaplanować w oparciu o ofertę danego parku rozrywki zawody między uczestnikami wyjazdu, najlepiej podzielonymi na drużyny. Konkurencje opierały, by się o dostępne na miejscu gry i usługi - na przykład, która drużyna pierwsza trafi do celu na stoisku ze strzelaniem do obręczy lub szybciej wyłowi zabawkę z automatu. Proste rzeczy, ale ogranicza nas tutaj głównie wyobraźnia. Konkurencje mogą być przeróżne. Mogą być po prostu dobrą zabawą lub przewidywać nagrody. Benefity mogą przysługiwać za wygranie konkurencji lub jako nagroda główna za wygranie całego konkursu (liczącego ileś różnych zadań). Oczywiście, nie muszą to być wymyślne i drogie podarki. To, jak z kiełbaską z ogniska po całym dniu na torze przeszkód - zawsze cieszy i smakuje, choćby na co dzień się nie lubiło tego typu jedzenia.

Drugie podejście jest bardzie swobodne. Można pozwolić grupie wybierać atrakcje, które chcą obejrzeć. Jednak to może wprowadzić konflikty i odrobinę chaosu. Konflikty, ponieważ w ograniczonym czasie nie jesteśmy w stanie zobaczyć wszystkiego w danym miejscu i ktoś może nie mieć ochoty na jakąś atrakcję, wybraną przez resztę grupy. Jednak ta opcja wydaje się bardziej demokratyczna. Istnieje możliwość rozegrania tego także inaczej - wybrania najciekawszych atrakcji z oferty parku z każdej kategorii i stworzenie z nich trasy dla całej grupy. Wtedy mamy różnorodność i jednocześnie zobaczymy po trochę wszystkiego. Oczywiście, gdy ktoś nie chce brać udziału w jakiejś atrakcji to nic na siłę - może ma ku temu powód, na przykład boi się wysokości lub czegoś nie lubi. Trzeba brać pod uwagę, że grupa nigdy nie jest w pełni jednolita i uczestnicy są indywidualnymi jednostkami o różnych upodobaniach i uwarunkowaniach emocjonalnych, zdrowotnych czy psychicznych.

Jednak w ogólnym rozrachunku element zabawy zawsze przeważa. Może, zatem warto włożyć trochę wysiłku w organizację dla dobra ogółu i zaplanować świetną rozrywkę dla wszystkich. W rzeczywistości każdy człowiek lubi odrobinę konkurencji i smak wygranej, więc zabawa na torach przeszkód czy zawody w ramach wyjazdu integracyjnego mogą okazać się naprawdę wciągającą aktywnością dla całej grupy. Impreza integracyjna w końcu nie musi być wcale oklepana!