single

Kalendarz imprez i wydarzeń w Energylandii

W parku rozrywki Energylandia, położonym w mieście Zator w Polsce, na lubiących dobrą zabawę czeka wiele kolorowych i fascynujących atrakcji. Park otwarty jest prawie przez cały rok, zarówno w sezonie letnim i zimowym. Jednak godziny otwarcia zmieniają się w zależności od pory roku.

Na ternie parku odbywają się także specjalne wydarzenia. W roku kalendarzowym jest ich łącznie kilka do wyboru, a bilety należy zawsze kupować z wyprzedzeniem. Pula biletów na wydarzenia jest, bowiem ograniczona, a same imprezy cieszą się dużą popularnością.

W sezonie letnim park czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 20. Prawdziwy sezon letni w parku rozrywki Energylandia rozpoczyna się pod koniec czerwca po 23 i trwa aż do 2 września. Jednak oficjalne otwarcie sezonu ma miejsce 2 kwietnia, a park czynny jest w tym dniu od 10 do 18. W trakcie sezonu wysokiego możemy wybrać się na pierwszą imprezę organizowaną przez Energylandię – Beach Party, która jednocześnie jest częścią świętowania urodzin parku. Beach Party ma miejsce miedzy 14 i 15 lipca, a park funkcjonuje wtedy w przedłużonych godzinach od 10 do północy w sobotę oraz od 10 do 20 w niedzielę. Druga edycja ma zawsze miejsce w sierpniu (15 sierpień) w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (inaczej Matki Boskiej Zielnej w kulturze agrarnej). Bilety na wydarzenie kosztują 59 zł (normalny) lub 34 zł (ulgowy dla dzieci poniżej 140 cm wzrostu).

Wiosną i początkiem jesieni park ma inne zasady otwarcia – jest to Magic Time. W kwietniu park poza dniem oficjalnego rozpoczęcia sezonu otwiera się kilka razy na parę dni – między 6-8, 13-15, 20-22 oraz 27-30 i w te wybrane dni czynny jest od 10 do 18. W kolejnych miesiącach – maj, większa część czerwca jest czynny codziennie w tych samych godzinach, co w kwietniu. Na początku czerwca w parku ma miejsce impreza z okazji dnia dziecka w dniach 1-3 czerwca – Kinder Party. Z kolei jesienią we wrześniu park nieczynny jest w poniedziałki, a poza tym funkcjonuje w skróconych po sezonie letnim godzinach – od 10 do 18. „Złota Polska jesień” jest ostatnim okresem przez przerwą w funkcjonowaniu parku. Park czynny jest w październiku w dniach 4-7, 11-15, 18-21, 25-28. Dodatkowo w trakcie dwóch ostatnich przedziałów dni otwartych (18-21 i 25-28) w parku trwa Halloween Time i ma miejsce specjalna impreza z okazji Halloween. Impreza odbywa się 27 października, a park zamiast od 10 do 18 otwarty jest w godzinach 10 – 24. Bilety na Halloween Party obowiązują w przedsprzedaży internetowej oraz w kasach biletowych i kosztują – 50% po godzinie 18. Każdy klient może wziąć udział w zabawie halloweenowej, jako że jest impreza towarzysząca Halloween Time.

Od listopada do lutego włącznie trwa przerwa w funkcjonowaniu parku i jest on nieczynny. Część atrakcji znajduje się na zewnątrz, duże znaczenie dla zysków parku ma strefa wodna, a sam obiekt zajmuje 26 hektarów powierzchni – to wpływa na decyzję o zamykaniu na niski sezon zimowy, w którym liczba odwiedzających nie pokrywałaby kosztów utrzymania. W dodatku duża część atrakcji byłaby zwyczajnie zamknięta.

Jednak bogatą ofertą atrakcji i imprez specjalnych możemy cieszyć się w Energylandii przez większość roku. Kalendarz na bieżąco jest aktualizowany na stronie, więc możemy zawsze zerknąć tam w poszukiwaniu informacji o nadchodzących wydarzeniach oraz obowiązujących godzinach otwarcia.