single

5 sposobów na wyjątkowe święta

Święta to wyjątkowy czas w roku. Warto pokazać więc swoje wewnętrzne dziecko i z uśmiechem podejść do bożonarodzeniowych przygotowań. Nie zawsze jest to łatwe. Przesyt świątecznych dekoracji w sklepach i słuchanie zewsząd tych samych piosenek często sprawiają, że chce się, aby były to Last Christmas.
Jak sprawić, żeby nie przytłoczył cię bożonarodzeniowy przepych? Od czego zacząć, chcąc uczynić święta wyjątkowymi i nietuzinkowymi? Z przyjemnością przedstawiamy pięć sposobów, które z pewnością umilą czas miłośnikom tego okresu w roku, a wszystkich świątecznych Grinchów pozytywnie zaskoczą.

1. Świąteczny wyjazd do Energylandii

Największy park rozrywki w Europie może sprawić, że twoje Święta będą wyglądać niczym z najlepszych amerykańskich filmów. Nie zostawaj sam w domu jak Kevin. Wybierz się z najbliższymi do ogromnego Ogrodu Świateł stworzonego przez Energylandię. Pięć milionów lampek to tylko jedna z wielu atrakcji, które możesz zobaczyć podczas grudniowej wizyty. Oprócz tego, decydując się na odwiedzenie krakowskiego parku rozrywki:
 –  Skorzystasz ze wspaniałego lodowiska.
 –  Zobaczysz Jarmark Bożonarodzeniowy.
 –  Weźmiesz udział w warsztatach zdobienia pierników.
 –  Spotkasz Świętego Mikołaja i poprosisz go o wyjątkowy prezent.
 –  Spróbujesz snowtubingu – ekscytującego zjazdu na dmuchanych „oponach”.

2. Odwiedzenie Term

Nic tak nie relaksuje, jak wyjazd do Term podczas mroźnego dnia lub wieczoru. Polskie Termy znajdujące się w wielu miastach, na przykład: Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej, Uniejowie, Chochołowie to wspaniały pomysł dla osób, które chcą wykorzystać świąteczny czas przede wszystkim na odpoczynek. Gorąca woda świetnie rozluźni spięte mięśnie, a także skutecznie ograniczy nadmiar myśli. Termy to dobre rozwiązanie zarówno na samotną wyprawę oraz wyjazd ze znajomymi lub rodziną.

3. Udział w koncercie świątecznym

Muzyka grana na żywo przez światowej klasy wykonawców może zupełnie odmienić twoje postrzeganie Świąt. Podczas zimowych miesięcy warto dać szansę profesjonalistom, którzy poprzez wspaniałą grę na instrumentach i śpiew odczarują łatkę kiczu przypisaną do Świąt Bożego Narodzenia. Zima to dobry moment na odwiedzenie filharmonii. Być może jeszcze nie miałeś okazji poznać tego miejsca lub bywasz tam bardzo rzadko – warto wykorzystać okazję do nadrobienia zaległości.

4. Wizyta w fabryce czekolady

Kiedy jak nie w Święta zaznać odrobinę przyjemności, próbując czekoladowych przysmaków? Zimowe miesiące to doskonały czas na przypomnienie sobie filmu Charlie i fabryka czekolady. Nie potrzebujesz złotego biletu, aby móc cieszyć się pysznościami, które z pewnością rozgrzeją cię w mroźne dni. Możesz zrobić to w Święta za naprawdę przystępną cenę.

5. Maraton świątecznych bajek

Nieważne, ile masz lat – powrót do klasyki animacji to zawsze dobry pomysł na zimowe wieczory. Możesz rozkoszować się świąteczną herbatą, leżąc pod puchatym kocem i z przyjemnością oglądać perypetie twoich ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, na które warto rzucić okiem w najbliższym czasie.
1. Grinch: Świąt nie będzie
2. Ekspres polarny
3. Renifer Niko ratuje święta
4. Strażnicy marzeń
5. Kraina Lodu