single

Tsunami drop - ekstremalna wieża zrzutu

Tsunami Drop w wesołym miasteczku Energylandia to ekstremalne lądowisko o wysokości ponad 40 metrów, które charakteryzuje się niesamowitą prędkością i przeciążeniem. Urządzenie jest napędzane potężnym silnikiem o mocy 170 kW, który porusza się w górę iw dół jak potężne tsunami i może przewozić jednocześnie do 16 osób.

Tsunami Drop - historia powstania

W czerwcu 2015 roku otwarto parkową kolejkę górską. Pierwsza w Polsce odwrócona kolejka górska, pociąg jedzie pod torami zamiast po nich. Kolejka została ustalona przez Vekoma. Tsunami drop historia powstania to ciekawe wspomnienia.

We wrześniu 2015 roku została otwarta druga kolejka cofania pod nazwą Mayan o wysokości 33,3 m, która również została wyprodukowana przez firmę Vekoma. W czerwcu 2016 roku została uruchomiona pierwsza polska kolejka górska Formula Coaster, w której tradycyjny podnośnik łańcuchowy zastąpiono napędem elektromagnetycznym, który rozpędzał pociąg do 79,2 km / h przy prędkości 2 sekund, oraz Uruchomiono park wodny Energylandia w nawiązaniu do Tsunami drop historia powstania.

6 marca 2020 roku producent kolejki górskiej Vekoma na swoim profilu na portalu społecznościowym Instagram poinformował o kontynuacji produkcji elementów rodzinnej kolejki górskiej. Park jeszcze nie zapowiedział, a otwarcie parku ma nastąpić wiosną 2020 roku.

W kwietniu 2020 roku park ogłosił, że otwarcie sezonu związanego z ówczesną pandemią COVID-19 zostanie przesunięte na 16 maja 2020 roku. Jednak termin ten był wielokrotnie odkładany. Ostatecznie czas otwarcia parku zaplanowano na 6 czerwca bieżącego roku.

W dniu 14 stycznia 2020 r. Na wniosek parku wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zmiany decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, polegające na budowie dwóch nowych obszarów tematycznych: terenu Aqualantis utworzonego w 2019 i 2020 roku oraz niezapowiedzianej nazwy parku.

Parametry

Energylandia to największy i najczęściej odwiedzany park rozrywki w Polsce. Każdy, kto był zaangażowany, może zgodzić się, że jest to zdecydowanie najbardziej ekstremalna rzecz, jeżeli wskazuje się na parametry.
Można zacząć od nowości, albo od ciekawych atrakcji Energylandii, ale najlepszym pomysłem będzie to, co w Polsce robi największe wrażenie. Oczywiście mówię o Hyperionie. Choć został otwarty dwa lata temu, nadal jest jedną z najbardziej efektownych atrakcji w polskich parkach rozrywki w nakierowaniu na parametry. Z sezonu na sezon pojawiają się nie tylko nowe atrakcyjne obszary, ale wiele z nich jest atrakcyjnych także dla osób lubiących adrenalinę, wysokie prędkości i splątane włosy, zwłaszcza gdy pędzą w ogromnej kolejce górskiej.

Wiele osób na niego czeka, bo wiele osób odwiedza go regularnie, nie przegap tego przy kolejnej wizycie w Energylandii. W końcu to najwyższa i najszybsza gigantyczna kolejka górska w Europie! Eksperci od ekstremalnych atrakcji stworzonych we współpracy z firmą Intamin współpracują z ekspertami w największym na świecie parku rozrywki.

Dodatkowo, gdy napotkamy problemy z koronawirusem, park jest również przygotowany do zapewnienia bezpieczeństwa gościom i pracownikom. Setki stanowisk do dezynfekcji rąk, kamery termowizyjne, odpowiednie środki ochrony pracowników, częsta dezynfekcja najczęściej używanych powierzchni oraz codzienna dezynfekcja całego parku - to tylko część tego, co przygotowała dla nas Energylandia.