single

Rodzinny Weekend w Energylandii, jak go zaplanować, gdzie znaleźć nocleg

Energylandia z wielu powodów nazywana jest rodzinnym parkiem rozrywki, który przy okazji jest największym w swojej kategorii obiektem w naszym kraju. Jeśli kochamy przypływ adrenaliny, a także uwielbiamy spędzać czas z najbliższymi będzie to idealny kierunek na kolejną wyprawę. Nie musimy jednak ograniczać się do jednodniowego wypadu. Atrakcji na miejscu jest na tyle dużo, że ciężko je wszystkie zaliczyć za jednym razem. Jak zaplanować wycieczkę, aby móc poznać wszystkie zalety Energylandii. Zapraszamy do lektury.

Środek transporu, czym dojechać do Energylandii?

Po pierwsze nasze planowanie powinniśmy rozpocząć od wyboru środka transportu. nie musimy koniecznie decydować się na własny samochód. Jeśli zamierzamy dojeżdżać z Krakowa lub Katowic mamy możliwość podróży specjalnym pociągiem superREGIO odjeżdżającym z dworca głównego do miejscowości Zator lub dedykowanym autokarem, który dowiezie nas do samych bram krainy zabawy. Musimy jedynie pamiętać, aby odpowiednio wcześnie wstać i zarezerwować wcześniej bilety. W obydwu przypadkach czas podróży ze wspomnianych miast wyniesie ok jednej godziny.

Odpowiedni nocleg

Przed dotarciem na miejsce, jeśli planujemy dłuższy pobyt musimy także zarezerwoać odpowiednie dla nas miejsce noclegowe. Dla kilkuosobowej rodziny odpowiednim rozwiązaniem będą np domki Western Camp położone w odległości ok jednego kilometra od Energylandii. Na miejscu możemy liczyć na odpowiednie wyposażenie dla maluchów, a także place zabaw i boiska sortowe dla nieco starszych dzieci. Jest też odpwoiednia przestrzeń do zrobienia grilla. Nieco bardziej klimatyczne i nietypowe rozwiązanie stanowi natomiast wioska indiańska oferująca przytulne namioty tipi oraz wozy noclegowe znane z amerykańskich westernów. Taki wybór może być niezaponianą atrakcją dla naszych dzieci jeszcze zanim zaczniemy prawdziwą zabawę w parku rozrywki.

Posiłki na miejscu

Na planowany wyjazd nie musimy zabierać dodatkowego jedzenia. Jeśli zamierzamy spędzić w Energylandii pełne dwa dni znajdziemy tam szeroki wybór restauracji oraz miejsc na szybkie przekąski. Możemy wybierać m.in. spośród kebabów, frytek belgijskich, naleśników czy też owoców morza, pizzy i kuchni azjatyckiej. Znajdziemy tu także z łatwością wiele kawiarni z kącikami zabaw dla dzieci dzięki czemu zrelaksujemy się przy ulubionym napoju.

Lista atrakcji

Jeśli chodzi o zaplanowanie atrakcji, które koniecznie będziemy chcieli zaliczyć warto przygotować sobie odpowiednią listę. Nie musi ona być zbytnio rozbudowana ponieważ gdy już znajdziemy się na miejscu z pewnością będziemy chcieli spontanicznie czegoś spróbować i pozwolić sobie oraz najbliższym na dziecięcą spontaniczność. Dobrze jednak wiedzieć wcześniej które najważniejsze atrakcje chcemy zaliczyć w poszczególnych dniach, aby mieć czas na relaks jak i na ekstremalne emocje.

Stopniowanie emocji

Z myślą o najmłodszych mozemy wybrać kilka urządzeń ze strefy familijnej które doskonale wprowadzą całą rodzinę w klimat wspólnej zabawy. Już na tym etapie możemy zaliczyć pierwsze małe kolejki górskie lub zjeżdżalnie. Ciekawą propozycję stanowią też wspólne podróże wodne za pomocą gondolek lub łodzi wikingów. następnie w ramach stopniowania emocji mozemy udać się do domu strachów. Przerwy na posiłek możemy połączyć ze zwiedzaniem wiosek tematycznych np wioski szwajcarskiej, która przybliży nam życie w górskim klimacie. Na koniec warto zaliczyć wybrane atrakcje strefy ekstremalnej jak np Hyperion, Zadra czy Mayan - rollercoastery stanowiące największą atrakcję parku.