single

Pomysł na weekend w Małopolsce

Małopolska należy do najciekawszych województw w Polsce: zarówno pod względem ukształtowania terenu oraz ciekawej urbanistyki, jak i z powodu różnorodnych możliwości spędzania czasu. Jeśli planujesz odwiedzić ten wyjątkowy region, koniecznie zadbaj o to, by przywieźć stąd naprawdę niezapomniane wspomnienia. Co warto zobaczyć w Małopolsce? Na jakie atrakcje się zdecydować? Przedstawiamy najciekawsze sposoby spędzania czasu w Małopolsce.

Kraków

Pierwszym punktem na mapie naszej podróży jest oczywiście Kraków. Kraków to nie tylko zdaniem wielu osób najpiękniejsze miasto w Polsce, lecz także doskonała baza wypadowa do innych rejonów Małopolski. Do Krakowa dojedziemy właściwie w dowolny sposób: autem, pociągiem, autokarem, busem, samolotem. Będąc w tym niezwykłym mieście koniecznie wybierzmy się na spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta, odwiedźmy klimatyczny Kazimierz i zrelaksujmy się na bulwarach nad Wisłą.
 

Góry

Kraków to wręcz idealna baza wypadowa do wycieczek w góry. Dojedziemy stąd nie tylko w znane wszystkim Tatry, lecz także do mnóstwa innych niezwykle pięknych pasm górskich, jak np. Gorce, Pieniny, Beskid Sądecki czy Beskid Żywiecki. Nawet jeżeli nie mamy ochoty na trekking, warto pojechać w góry dla samych widoków – gwarantujemy, że takiego krajobrazu nie znajdziecie nigdzie w Polsce.

Energylandia

Będąc w Małopolsce koniecznie wybierzmy się do najbardziej znanego parku rozrywki, czyli słynnej Energylandii. Rodzinny Park Rozrywki Energylandia położony jest w połowie drogi między Krakowem a Katowicami, dlatego dojedziemy do niej bez najmniejszego problemu. Warto spędzić tu chociaż jeden dzień, ponieważ nie ma drugiego tak fantastycznie wyposażonego wesołego miasteczka w Polsce. To właśnie tutaj znajduje się jeden z najsłynniejszych rollercoasterów na świecie – HYPERION, będący jednocześnie największym i najszybszym mega coasterem w całej Europie, oraz cała masa innych atrakcji.

Oprócz tego w Energylandii odbywają się różnorodne pokazy i imprezy specjalne. Energylandia to idealne miejsce do zabawy w gronie najbliższych. Na miejscu czeka aż 70 różnorodnych atrakcji, rozmieszczonych na ogromnym terenie 30 hektarów. Wszystkie atrakcje ułożone są w czterech kapitalnie zaaranżowanych strefach tematycznych: Bajkolandii, Strefie Familijnej, Strefie Ekstremalnej oraz strefie parku wodnego Water Park. Naszym zdaniem to zdecydowanie najlepszy park rozrywki w Polsce, który jest obowiązkowym punktem na trasie naszej wycieczki. Na terenie obiektu czeka bogato wyposażona strefa gastronomiczna, dzięki czemu zjemy pyszny posiłek bez konieczności wychodzenia z wesołego miasteczka. Jeśli chcemy, możemy zatrzymać się na noc dzięki komfortowej bazie noclegowej znajdującej się nieopodal obiektu.