single

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o Energylandii.

O Energylandii

Położony w niewielkiej miejscowości Zator park rozrywki Energylandia stanowi największy obiekt tego rodzaju w naszym kraju. Nic dziwnego, gdyż zajmuje aż 26 hektarów powierzchni (w tym 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej). Park czynny jest niemalże cały rok, ponieważ od kwietnia do października. Atrakcje podzielone zostały na pięć obszarów tematycznych, dedykowanych dla innych grup odbiorców. W dodatku na zmotoryzowanych na miejscu czeka duży parking, także na autokary i kampery.

Oferta biletowa

Duży wybór biletów daje wiele możliwości klientom. Oferta biletowa jest dostosowana do klientów indywidualnych, grup i wycieczek szkolnych, uwzględniając przy tym różnorodne zniżki. Jeden bilet to możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych na terenie parku atrakcji w każdej strefie. Dzieci do lat 3 i solenizanci w dniu urodzin mogą wejść za 1 zł. Koszt biletu normalnie to 119 zł, a ulgowego 69 zł. Na zniżkę mogą liczyć kobiety w ciąży, seniorzy, dzieci do 140 cm wzrostu, niepełnosprawne osoby oraz grupy. Bilety można nabyć w kasach lub przez stronę internetową parku.

Atrakcje

W strefie dla dzieci (a także ich rodziców) o nazwie Bajkolandia czekają niezwykłe i kolorowe atrakcje na najmłodszych użytkowników. Tutejsze atrakcje przeznaczone są głównie dla dzieci, a niektóre także dla dzieci z rodzicami, dlatego nie osiągają dużych wysokości czy prędkości. Wszystko jest nie tylko bezpieczne, ale i śliczne z powodu barwnej i radosnej scenografii. 

W strefie Familijnej odnajdą się całe rodziny, szczególnie przy obecności starszych dzieci w szeregach. Wybór atrakcji jest w tej strefie bardzo różnorodny, dlatego łatwo znaleźć rozrywkę dla całej rodziny i każdego z członków osobno. Czekają tutaj ni tylko kolejki, karuzele, zjeżdżalnie, ale także wioski tematyczne czy planetarium. 

Na miłośników mocnych wrażeń i szalonej zabawy czeka wyjątkowa strefa Ekstremalna. Atrakcje w tej części są szalone, pędzą i wyciskają sto procent zabawy z użytkowania. Jednak to zabawa dla osób o mocnych nerwach i lubujących się w adrenalinowym skoku. 

Waterpark to zupełnie odmienna część parku. To wodna strefa z tropikalnym klimatem, gdzie odnajdziemy relaks na plaży pod parasolem na leżaczku lub wybawimy się na jednej z licznych zjeżdżalni.

Ostatnią częścią parku jest Show. Sama nazwa wskazuje, że to właśnie tutaj mają miejsce wyjątkowe i niezwykłe pokazy oraz przedstawienia różnego rodzaju. Parady, występy artystyczne, teatralne przedstawienia, musicale, popisy akrobatyczne i iluzjonistyczne oraz pokazy samochodowe i motocrossowe - to wszystko i o wiele więcej znajdziemy w tej części.

Inne usługi

Jednak park rozrywki bez strefy gastronomicznej wydaje się niekompletny. W Energylandii znajdziemy kilkadziesiąt lokali gastronomicznych o całkowicie odmiennej ofercie względem siebie. Poznamy smaki z różnych stron świata i spróbujemy typowych fast-foodów również. 

W dodatku możemy także poczuć klimat lat 80. i pograć na wielu automatach, których niestety bilet nie obejmuje - trzeba za nie zapłacić osobno, tak jak za jedzenie czy pamiątki. 

Energylandia to świetne miejsce na rodzinną wycieczkę i spędzenie dnia czy weekendu w wesołej atmosferze. W takim miejscu nie można się nudzić, ponieważ wybór atrakcji jest niesamowity i łatwo znaleźć coś dla siebie.