single

Parki wodne w Polsce. Aquapark we Wrocławiu.

Wrocławski Aquapark istnieje już od 2008 roku. Należy do najlepszych i do najpopularniejszych parków wodnych w Polsce. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest jednym z najlepszych w Europie. Półtorej miliona gości rocznie to wynik, który mówi sam za siebie. Tyle osób nie może się przecież mylić! Jakie atrakcje oferuje ten wyjątkowy obiekt?

Baseny rekreacyjne

Ogromny kompleks basenowy obejmuje basen pływacki, basen zewnętrzny rekreacyjny, basen zewnętrzny solankowy oraz basen ze sztucznymi falami. Ten ostatni cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników morskich fal. Kolejną porywającą zabawą jest dzika rzeka, czyli atrakcja obecna niemal w każdym większym aquaparku. Jej nurt zabiera nas w podróż do zewnętrznego basenu i z powrotem. Możemy się nieźle zmęczyć, ale frajda jest ogromna. Czeka na nas również 8 zjeżdżalni, a wśród nich Black Hole, Turbo, Magic Eye oraz Zjeżdżalnia Rodzinna. Szczególnie interesująca jest Zjeżdżalnia Multimedialna, która stanowi połączenie typowej zjeżdżalni rekreacyjnej z rozmaitymi efektami multimedialnymi. 4 jacuzzi umożliwiają prawdziwy relaks. Masaż powietrzny w ciepłej wodzie odpręża i relaksuje wszystkie mięśnie.

Atrakcje dla najmłodszych

Na terenie Aquaparku powstała strefa specjalnie dedykowana dzieciom. To Dziecięca Zatoka, w której dzieciaki mogą poszaleć, ale odbywają się tu również działania edukacyjne i prozdrowotne. To właśnie w tym miejscu dzieci oswajane są z wodą i przechodzą naukę pływania na wszystkich poziomach. Trzeba przyznać, że to doskonały sposób na stymulację rozwoju fizycznego i emocjonalnego każdego dziecka. Zajęcia we wrocławskim Aquaparku prowadzone są przez profesjonalnych trenerów. Brodzik z basenem o głębokości do 50 cm to z kolei strefa przeznaczona dla najmłodszych. Przyjemna temperatura wody wynosząca 35 stopni Celsjusza zachęca do szalonej zabawy. Znajduje się tu okręt piracki, armatki wodne oraz inne wodne atrakcje.

Basen sportowy

Nie wszyscy przychodzą do Aquaparku w celu rozrywkowym. Niektórzy pragną po prostu popływać w optymalnych warunkach. Dla takich gości wrocławski obiekt również ma propozycję. Do dyspozycji gości pozostaje szeroki i bardzo bezpieczny basen sportowy. Tutaj naprawdę można rozwinąć skrzydła i poczuć radość z pływania. Odbywają się tu także liczne zajęcia.

Aquaaerobik jest kompleksowym treningiem zarówno układu mięśniowego, jak i sercowego oraz oddechowego. W minimalny sposób obciąża stawy i kręgosłup. W zajęciach tego typu możemy wziąć udział bez względu na naszą sprawność fizyczną i umiejętności pływania.

Ciekawą formą aktywności jest hydrocycling, czyli wykonywanie serii ćwiczeń na rowerkach stacjonarnych, które umieszczone są pod wodą. To stosunkowo nowa forma treningu, która zdobywa coraz większe uznanie. W Aquaparku można także skorzystać z ciekawych zajęć aquajogi. Możliwości rekreacji jest, zatem naprawdę dużo.