single

Parki wodne w Polsce - Wodny roller coaster w Energylandii.

Energylandia, Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze oferuje swoim gościom niesamowitą liczbę atrakcji i urządzeń na naprawdę światowym poziomie. Do najchętniej wybieranych należą, oczywiście, różnego rodzaju roller coastery. To atrakcja, która gwarantuje ogromną prędkość, wiatr we włosach i adrenalinę na najwyższym poziomie. Wśród imponujących urządzeń Energylandii nie mogło zabraknąć wodnego roller coastera. To atrakcja stanowiąca połączenie popularnej kolejki górskiej z wodnymi przygodami.

Speed Water Coaster

Należy do największych atrakcji otwartych w 2018 roku. Jest to z pewnością nie tylko największy, ale i najszybszy wodny roller coaster w naszym kraju, w Europie i na świecie. Ten prawdziwy rekordzista w swojej kategorii jest naprawdę spektakularną atrakcją. Amatorzy ekstremalnych przeżyć i podniesionego poziomy adrenaliny z pewnością nie będą zawiedzeni. Przejażdżka wodna połączona z roller coasterem o imponujących parametrach oferuje wyjątkową przygodę i niezapomniane doświadczenia. Konstrukcje wznosi się na wysokość 60 metrów i osiąga prędkość 110 km/h. Emocje studzą nieco hektolitry wody tryskające wokół. Jedno jest pewne. Z tej przygody na pewno nie uda nam się ujść na sucho!

Inwestycja została przeprowadzona we współpracy z firmą Intamin, która jest jednym z liderów na rynku rządzeń dla parków rozrywki. Gwarantuje doskonałą jakość atrakcji oraz bezpieczeństwo. Drugiego takiego urządzenia nie znajdziemy w żadnym z europejskich krajów, w Stanach Zjednoczonych, a nawet Chinach. Możemy skorzystać z niego w Małopolsce, w Zatorze. To prawdziwy powód do dumy i jedna z tych atrakcji, które z pewnością przyciągać będą nowych gości z zagranicy.

Inne atrakcje wodne

Speed Water Coaster to nie jedyna wodna atrakcja Energylandii. Poza Strefą Wodną jest ich jeszcze kilka. W Strefie Familijnej czeka na nas Anaconda. To kolejna atrakcja wyprodukowana we współpracy z firmą Intamin. W trakcie emocjonującej przejażdżki wielkimi łodziami, które zabierają na pokład aż dwadzieścia osób spotkamy wiele wodnych niespodzianek. Dzięki stromym wodospadom rozpędzimy się do naprawdę sporych prędkości, by potem uderzając z impetem o taflę wody, wywołać gigantyczną falę. Przemoczone ubranie to nieodłączny element tej atrakcji. Efekty specjalne zintegrowano doskonale z efektowną trasą przejazdu. Ta atrakcja uwielbiana jest przez rodziny, które mogą spędzić na łodzi wspaniałe chwile razem.

Ogromną popularnością cieszy się również Splash Battle. Tym razem przejażdżkę widokową połączono z wyśmienitą zabawą armatkami wodnymi. W czteroosobowych łódkach możemy stoczyć z przeciwnikami prawdziwą wodną bitwę. Co ciekawe, również wokół trasy rozstawione są działa, z których można strzelać do uczestników przejażdżki. Bitwę wygra ten, kto może pochwalić się spory refleksem i spostrzegawczością. Dzieciaki uwielbiają Splash Battle, ale i dorośli zawsze bardzo chętnie włączają się do zabawy.