single

Jura Park Krasiejów - raj dla miłośników dinozaurów

Chcesz spędzić wspaniały czas z rodziną? Zależy ci, aby twoje dzieci poprzez zabawę zdobywały również cenną wiedzę na temat otaczającego świata? Pragniesz zapewnić swoim najbliższym niezapomniane przeżycia i wspomnienia na długi czas? Koniecznie odwiedź słynny JuraPark w Krasiejowie!

Na ogromnym obszarze 40 ha znajduje się 250 modeli najróżniejszych dinozaurów. To idealne miejsce dla osób, chcących dowiedzieć się czegoś na temat życia tych wspaniałych gadów i poznać całą masę ciekawostek. Dla gości przygotowano interesującą ścieżkę edukacyjną, przybliżającą życie i zwyczaje dinozaurów. Podczas zwiedzania odwiedzający mają okazję zapoznać się z ogromną ilością prezentacji multimedialnych, które w przystępny sposób przekazują fascynującą wiedzę związaną z dinozaurami. 

Chcesz odbyć prawdziwą podróż w czasie i zobaczyć jak wyglądał świat miliony lat temu? Koniecznie przejedź się kolejką przez niezwykły Tunel Czasu! Obok ścieżki tematycznej z eksponatami dinozaurów jest to jedna z głównych atrakcji JuraParku. Tunel Czasu jest uwielbiany przez dzieci, jak również przez starszych odwiedzających. To rewelacyjna szansa na oderwanie się od tu i teraz i przeniesienie się do zupełnie innego świata.

Na terenie JuraParku znajduje się cała masa atrakcji uwielbianych przez najmłodszych odwiedzających:
• basen z kulkami – gdzie dzieci mogą wyskakać się do woli i nurkować w kolorowych piłkach,
• Dmuchańce – ogromne dmuchane balony i zjeżdżalnie, w których dzieci mogą skakać i bawić się w nieskończoność,
• wesoła karuzela łańcuchowa – zapewniająca wyśmienitą i bezpieczną zabawę dla najmłodszych gości,
• kolejka szynowa – urocza „ciuchcia”, która zabierze dzieci w niesamowitą podróż wąskimi, krętymi torami,
• karuzela Samolot – kolorowa karuzela w kształcie samolotu, w której dzieci poczują się jak prawdziwi piloci,
• statek piracki – drewniana konstrukcja do złudzenia przypominająca prawdziwy statek piracki, gdzie dzieci poczują się jak najlepsi żeglarze,
• małpi gaj – niezwykle różnorodny plac zabaw, zaprojektowany z myślą o ulubionych aktywnościach małych dzieci.

Dla nieco starszych odwiedzających również nie zabraknie niesamowitych wrażeń:
• dla gości od 100 cm wzrostu czeka fantastyczny tor z samochodzikami, gdzie cała rodzina może sprawdzić swoje umiejętności rajdowe; atmosferze świetnej zabawy sprzyja ulokowanie tory na prawdziwej piaszczystej plaży,
• Gold Mine Coaster, czyli prawdziwy ekstremalny roller coaster – idealna okazja dla miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń,
• duża karuzela łańcuchowa – relaks dla małych i tych trochę większych,
• Kaczki-Pływaczki – kolorowe łódki w kształcie różnych zwierząt, na których można popływać całą rodziną po malowniczym jeziorze,
• Eurobungy –hit ostatnich lat; uwielbiane przez całe rodziny kolorowe trampoliny, na których można skakać naprawdę bardzo wysoko (bezpieczeństwo zapewnia przypięcie specjalnymi pasami).
Na miłośników dobrej zabawy czeka ponadto nowoczesne kino 5D, plac zabaw dla dzieci oraz park rozrywki. Dla pasjonatów wodnego szaleństwa przygotowano obszerną plażę z wieloma atrakcjami wodnymi. 

A co jeśli w trakcie zwiedzania lub zabawy poczujesz głód? Nic prostszego – na terenie JuraParku znajduje się kompleksowe zaplecze gastronomiczne, gdzie zjesz smaczny i pożywny posiłek bez konieczności opuszczania terenu parkowego. Na terenie parku znajdziesz także liczne sklepy z pamiątkami, gdzie możesz kupić urocze drobiazgi dla swoich najbliższych. 

Nieopodal JuraParku znajduje się ponadto Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Również i ta propozycja jest godna uwagi.