single

Najbardziej ekstremalne atrakcje Parku Rozrywki Energylandia

Dla osób szukających ekstremalnych atrakcji, powodujących zawroty głowy i skoki adrenaliny Energylandia wydaje się być idealnym miejscem. W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej możliwości na nietypowe spędzanie czasu i doświadczanie wyjątkowych emocji. Jednak nie da się ukryć, że wielkie rollercoastery oraz inne tego typu atrakcje spełniają tę funkcję wyjątkowo dobrze. Zastanówmy się które z nich koniecznie powinniśmy sprawdzić odwiedzając największy park rozrywki w naszym kraju?

Strefa Ekstremalna

W Energylandii to atrakcje tworzą strefę ekstremalną, jedną z kilku tematycznych stref jakie tu znajdziemy. Warto zwrócić uwagę, że w tym wypadku nie wszystkie urządzenia wchodzące w skład strefy znajdują się obok siebie. Kilka z nich jak np. Roller Coaster Mayan i Tsunami Drop, znajdziemy w północno zachodniej części parku, a pozostałe pośród innych atrakcji na jego całym obszarze. Będziemy mogli jednak łatwo je odnaleźć dzięki dostępnym mapom i drogowskazom, oraz ze względu na ich nieprzeciętny rozmiar i wysokość. Musimy też pamiętać, aby odpowiednio wcześnie zająć miejsce w kolejce do tych atrakcji ponieważ zainteresowanie nimi, zwłaszcza wakacyjne weekendy jest bardzo duże.

Hyperion

Największą atrakcją strefy ekstremalnej, a dla wielu również całej Energylandii jest Hyperion Mega Coaster. Jego charakterystyczną cechą, która wyróżnia go spośród innych tego typu urządzeń w całej Europie jest maksymalna prędkość, aż 142 km/h z jaką poruszają się tu wagoniki. Musimy być być gotowi na wyjątkowe doznania, które poczujemy już przy pierwszym zjeździe z wysokości 77 metrów, niemal pionowo w dół. Następnie czekają nas liczne przeciążenia związane z obrotowym nachyleniem toru, podwójne zakręty, a także tunel pokonywany z maksymalną prędkością. Wszystko to sprawia, że możemy tu jak nigdzie indziej poczuć na własnej skórze efekt nieważkości.

Formula Roller Coaster

Kolejną instalacją, którą warto przetestować jest Formula Roller Coaster. Nawiązuje ona do efektów znanych kierowcom Formuły 1, którzy startując do wyścigów muszą osiągnąć swoimi samochodami jak największą prędkość w jak najkrótszym czasie. Dzięki tej atrakcji możemy przekonać się, co czują wspomniani najszybsi kierowcy świata. Prędkość 100 km/h osiągana jest tu już po dwóch sekundach od startu. W połączeniu z licznymi zakrętami powoduje to u pasażerów wagoników doznanie przeciążenia wielkości nawet ok 4,5g.

Speed Water Coaster

Ciekawym i równie ekstremalnym urządzeniem, którego nie można przegapić jest Speed Water Coaster będący największym na całym świecie roller coasterem, w którym wagoniki częściowo poruszają się po wodzie. Niesamowite doznania związane z przejazdem z prędkością 110 km/h przez taflę wody możliwe są tylko tutaj.