single

Lato w Energylandii

Na długie letnie dni i wakacyjne miesiące nie ma chyba lepszego pomysłu, niż wizyta w Energyladnii! Zatorski park rozrywki w sezonie zamienia się w wesołe miasteczko pełne rozrywki i niesamowitych atrakcji, z których cieszyć się będzie osoba w każdym wieku. Oferuje pięć (a niebawem już sześć) stref naszpikowanych roller coasterami, karuzelami i obiektami rozrywki na najwyższym poziomie. Warto skorzystać z okazji, że mamy tak wspaniały park w Polsce i mogą go nam pozazdrościć nie tylko sąsiedzi! Co warto zrobić w wakacje w Energylandii?

Wakacje to czas odpoczynku

I tego twierdzenia należy się trzymać. W Polsce klimat nas nie rozpieszcza, a większą część roku spędzamy w chłodzie i codziennej szarości. Bez znaczenia, czy całe dnie spędzamy w szkolnej ławce, w biurze przed komputerem, podczas pracy fizycznej czy opiekując się dziećmi, każdemu należy się czas na odpoczynek. A najlepiej na świeżym powietrzu, w ciekawym otoczeniu i z okazją do doznania nowych wrażeń i zabawy. Park rozrywki Energylandia jest położony pomiędzy Krakowem a Katowicami, w miejscowości Zator. W prosty sposób można tu dojechać wykorzystując połączenia właśnie do tych dwóch dużych miast, np. z Krakowa do Energylandii uruchomiono bezpośrednie autobusy, które rano wyjeżdżają z Dworca Głównego i wieczorem tam wracają. To dobra opcja dla osób, które chcą się zrelaksować w 100% i nie myśleć o kilometrach do pokonania.

Wycieczka rodzinna

Energylandia to idealne miejsce na wspólny rodzinny weekend lub urlop. Oferta biletowa jest atrakcyjna: dzieci do lat 3 wchodzą za symboliczną złotówkę, do 140 cm wzrostu za 79 zł, a dorośli za 129 złotych. Kobiety w ciąży, seniorzy po 65 roku życia i osoby niepełnosprawne także mogą kupić bilety ulgowe. Co więcej, Energylandia posiada także bilety roczne, które kosztują za bilet normalny 389 złotych, a za ulgowy 239 złotych – w takiej opcji podczas wakacji można jeździć do Energylandii nawet co weekend, a bilety zwracają się już po 3 wejściach! Zapewniamy, że atrakcji nikomu nie zabraknie. Park podzielony jest na 5 stref – Bajkolandię, która zachwyci najmłodszych, Strefę Familijną, w której świetnie się bawić będą i dzieci i dorośli, Strefę Ekstremalną, w której można rzucić sobie wyzwania i zobaczyć jak bardzo się jest odważnym, Water Park, idealny na wspólny relaks i zabawę oraz Smoczy Gród, perełkę Energylandii, strefę stylizowaną na średniowieczne miasteczko z pięknymi kolejkami!

Water Park

Gdzie spędzić lato w Energylandii, jak nie nad ogromnym basenem z fantazyjnymi zjeżdżalniami? Dla najodważniejszych przygotowano ślizgawki typu RMF MAXXX Kamikadze i Tropical Splash, na której można się ścigać z rodzeństwem i rodzicami. Na uwagę zasługuje także część Tropical Fun, która przenosi gości parku w egzotyczne miejsce pełne słońca, radości i palm. Water Park został dopracowany tematycznie do perfekcji. Rodzice w spokoju mogą poleżeć na wygodnych leżakach, kiedy ich dzieci będą odkrywać atrakcje przy Statku ze zjeżdżalniami - ratownicy będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.

Letni Magic Night!

To wyjątkowe wydarzenie odbywa się tylko kilka razy w roku – w miesiącach wakacyjnych. Wówczas odwiedzający mają do dyspozycji wszystkie atrakcje w parku od godziny 10:00 do 23:00, wszystko wlicza się w jeden bilet. Gdy tylko zachodzi słońce, Energylandia rozbłyskuje światłem tysiąca iluminacji, a biorąc pod uwagę, jak okazałe są niektóre kolejki górskie, taki widok robi ogromne wrażenie. Na pewno zachwyci jeszcze mocniej właśnie z perspektywy roller coastera, gdy można zobaczyć rozświetloną panoramę parku nawet z 88 metrów wysokości. Podczas Magic Night przygotowuje się dla gości parku mnóstwo dodatkowych atrakcji i niespodzianek. A wszystko to w atmosferze letniej beztroski i przyjemnej temperaturze!