single

Wycieczka szkolna do Energylandii? Jakie atrakcje wybrać?

Wycieczka szkolna to jedno z najbardziej oczekiwanych (poza wakacjami) wydarzeń w uczniowskim życiu. Wspólny wyjazd to czas oderwania się od obowiązków i możliwość integracji klasy. I choć wycieczki powinny mieć także walor edukacyjny, to warto je połączyć z dobrą zabawą, która pozostanie na długo w pamięci. Doskonałym wyborem zarówno jako uzupełnienie programu klasowego wyjazdu, jak i jako samodzielny cel podróży, jest Energylandia, znajdująca się w Zatorze niedaleko Krakowa.

Rozrywka i jeszcze więcej

Energylandia jest największym Parkiem Rozrywki w Polsce oraz największym Parkiem Roller Coasterów w Europie. Jej oferta jest niezwykle bogata i obejmuje różnorodne atrakcje zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Rozbudowywana każdego roku o kolejne strefy tematyczne tworzy mozaikę rozmaitych atrakcji, w której odnajdą się zarówno wielbiciele adrenaliny, jak i nieco spokojniejszych rozrywek.

Na terenie Energylandii znajdują się dwa parki. Oprócz Parku Rozrywki jest tu także duży Water Park z basenami, plażami, zjeżdżalniami i atrakcjami wodnymi. W 2022 r. Water Park wzbogacił się o kolejną strefę Bamboo Bay, w Parku Rozrywki przybyła zaś dedykowana dzieciom strefa Sweet Valley. Dużą atrakcją jest też wybudowane na terenie strefy Smoczy Gród widokowe Koło Młyńskie.

Oferta szkolna w Energylandii

Grupy szkolne zajmują wyjątkowe miejsce wśród Gości Energylandii, dlatego też przygotowana została dla nich specjalna oferta szkolna. Różne opcje biletów dla przedszkoli, młodszych klas szkoły podstawowej, klas starszych podstawówki oraz szkół średnich, uwzględniają możliwość skorzystania przez nich z dostosowanych do wieku atrakcji. Bilet obejmuje wstęp zarówno do Parku Rozrywki, jak i do Water Parku, a w jego cenę wliczony jest też poczęstunek w postaci frytek i wybranego napoju. Bon otrzymywany razem z biletem można zrealizować we wskazanych punktach gastronomicznych.

Ale Energylandia to nie tylko szalone roller coastery, karuzele i inne urządzenia rozrywkowe. W różnych punktach Parku każdego dnia odbywają się pokazy. Oprócz tematyki rozrywkowej, np. w Teatrze Egypt Colloseo czy podczas FireShow, można wziąć też udział w pokazach edukacyjnych Laboratorium Szalonego Naukowca oraz The Power of Science. Na terenie Parku działa Planetarium, gdzie podczas kilkunastominutowych seansów można odkrywać tajemnice kosmosu.

Priorytetem każdej wycieczki szkolnej jest bezpieczeństwo. Energylandia, choć jest miejscem ekstremalnych rozrywek, to jednocześnie odznacza się maksymalnymi zabezpieczeniami, a wszystkie urządzenia posiadają atesty. Obsługa dba by na poszczególne atrakcje wchodziły tylko osoby spełniające rygorystyczne wymagania dotyczące minimalnego wzrostu.

Oferta Energy jest tak rozbudowana, że często jeden dzień to zbyt mało na doświadczenie wszystkich atrakcji. Dlatego warto wziąć pod uwagę pobyt dwudniowy z noclegiem w sąsiadującym z Parkiem Western Camp. Oferuje on pobyt ze śniadaniem w komfortowych domkach kowbojskich oraz ogrzewanych tipi i wozach traperskie.