single

Legendia - śląskie wesołe miasteczko!

Czy wiesz, jakie jest najstarsze polskie wesołe miasteczko? Gdzie kiedyś mieścił się prawdziwy lunapark, a teraz znajduje się ogromny i naprawdę imponujący park rozrywki dla całych rodzin? Tak, to Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko! Jeśli lubisz dobrą zabawę w gronie najbliższych, koniecznie odwiedź to fantastyczne miejsce. 

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko jest obecnie największym parkiem rozrywki w Polsce. Wiele wskazuje na to, że jest on również najbardziej znany – od lat przybywają tu całe rodziny, a gości wciąż przybywa. W samym tylko 2012 roku Legendię odwiedziła zawrotna liczba 212 511 osób! W latach 1959-2016 park nosił nazwę Śląskie Wesołe Miasteczko. W roku 2017 zaproponowano nową nazwę – Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Nowa nazwa jest nawiązaniem do atmosfery baśni i legend, która na każdym kroku towarzyszy gościom odwiedzającym park. Ponadczasową atmosferę polskich baśni, legend i najstarszych podań kapitalnie oddają wszelkie przygotowane dla przyjezdnych atrakcje. Dzięki zmianie nazwy oraz przekształceniu wesołego miasteczka w oryginalny park tematyczny, goście mogą zwiedzać park rozrywki prawdziwie europejskiego formatu. 

Legendia znajduje się w Chorzowie, na terenie malowniczego Parku Śląskiego. Na ogromnej powierzchni 26 hektarów rozciągają się dziesiątki atrakcji zaprojektowanych z myślą o gościach w każdym wieku i o różnych preferencjach spędzania wolnego czasu. Są tu zarówno urocze zabawy dla najmłodszych dzieci, jak również zapewniające sporą dawkę adrenaliny atrakcje przygotowane dla gości lubiących poczuć dreszczyk emocji. 

Na terenie Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka czekają na ciebie wspaniałe, kolorowe atrakcje dla najmłodszych:

• dmuchane zamki, 

• wesołe karuzele, 

• baśniowe przejażdżki samochodami i statkami,

jak również zapierające dech w piersiach atrakcje dla miłośników prawdziwie mocnych wrażeń:

• ogromny rollercoaster „Lech Coaster” (mający wysokość 40 metrów i osiągający zawrotną prędkość 95 km/h): jest to najszybsza, najwyższa i najdłuższa kolejka górska w Polsce!

• imponujący rollercoaster „Tornado”: to pierwsza w Polsce kolejka górska z inwersjami, zaprojektowana w oparciu o dwie pętle,

• wspaniała karuzela „Circus Hoppala”,

• osiągające imponującą prędkość wirujące koło „Phoenix”: koło wiruje wokół własnej osi, co sprawia, że siedzący w nim pasażerowie od czasu do czasu znajdują się do góry nogami – mocne przeżycia gwarantowane, a przy tym bardzo bezpieczne (kolejkę wyremontowano i unowocześniono w 2014 roku),

• kręcący się z niewiarygodną szybkością „Sky Flyer”, czyli dwie gondole mogące pomieścić po kilkanaście osób; gdy wagony znajdą się na wysokości 20 metrów, pasażerowie przez chwilę znajdują się głową w dół – czy odważysz się podjąć takie wyzwanie? 

• niemałą atrakcją jest również największy diabelski młyn w Polsce, „Legendia Flower”, który zabierze was w podniebną podróż do samych chmur. 

Odwiedzając Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko warto zajrzeć do mieszczącego się nieopodal Śląskiego Parku Linowego – nie jest on co prawda ulokowany na samym terenie Legendii, natomiast dzieli je od siebie tak niewielka odległość, że odwiedzenie go będzie miłym urozmaiceniem dnia pełnego wrażeń. 

Wizyta w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku to z pewnością jeden z najlepszych pomysłów na weekend z rodziną, na wycieczkę w gronie przyjaciół oraz na pełną ekscytujących wrażeń randkę. Ogrom atrakcji jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Położenie Legendii w przepięknym miejscu na terenie Parku Śląskiego sprawia, że jest ona baśniową enklawą dla wszystkich miłośników dobrej zabawy.