single

TOP 3 najlepsze atrakcje dla dzieci w Energylandii

Wyjazd do Energylandii to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę - niezależnie od tego, w jakim wieku są Twoje dzieci. W tym największym parku rozrywki w Polsce znajdziesz ponad 100 atrakcji w sześciu strefach tematycznych dostosowanych do różnych grup wiekowych. Młodzież i dorośli zazwyczaj wybierają najbardziej ekstremalne urządzenia i kolejki górskie. Co jednak w przypadku, gdy chcielibyśmy się wybrać w podróż z przedszkolakiem? Czy Energylandia oferuje atrakcje przeznaczone dla tej grupy wiekowej? Na szczęście tak!
 
Najwięcej atrakcji dla dzieci w wieku przedszkolnym znajdziemy w Strefie Familijnej i Bajkolandii. Pierwsza ze spraw oferuje masę familijnych atrakcji, które mogą stanowić doskonały wstęp do nieco bardziej ekstremalnych przeżyć. Bajkolandia z kolei to baśniowa kraina dziecięcych pragnień, pełna kolorów, bajkowych postaci i minicoasterów. Które atrakcje cieszą się wśród maluchów największą popularnością?
 

Crazy Clown - pierwsza karuzela przedszkolaka

Crazy Clown to fantastyczna, kolorowa karuzela, z której mogą korzystać nawet najmłodsi goście Energylandii. To doskonały pomysł, aby nauczyć dziecko cieszyć się z zabawy na zakręconych atrakcjach. Karuzela jest bezpieczna, a pojazdy i koniki obracają się na tyle wolno, że każde dziecko może poczuć się komfortowo podczas jazdy. To także doskonały moment na pamiątkową sesję fotograficzną, która ubarwi nasz rodzinny album. Oczywiście najmłodsze dzieci muszą korzystać z atrakcji pod opieką opiekuna. Jako że nie każdy lubi clowny, fani nieco bardziej bajkowych klimatów mogą także wybrać karuzele Leosia lub Sissi, które pozwolą poczuć się jak w bajce.
 

Farma Krasnali - zaczarowana przejażdżka

Kolejka Farma Krasnali stanowi doskonały wstęp do coasterów, czyli kolejek górskich. Wagoniki przypominające małe traktory zabiorą naszych milusińskich w fantastyczną przejażdżkę po specjalnym, szynowym torze. Przemierzając farmę krasnali, dzieciaki będą mogły zobaczyć pięknie wykonane figurki zwierząt. W przeciwieństwie do wielkich rollercoasterów - kolejka ta przymierza trasę po torze w spokojnym tempie, dzięki czemu mogą z niej korzystać nawet przedszkolaki. 
 

Big Milk Water Park

Dzieciaki kochają wodne place zabawy. W Strefie Big Milk Water Park znajdziemy 3 baseny z podgrzewaną wodą o głębokości od 20 do 140 cm. Cała strefa została zaaranżowana na egzotyczną wyspę, na której nie brak zwariowanych atrakcji i niespodzianek tematycznych. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego cała strefa nadzorowana jest przez kilkunastu wykwalifikowanych pracowników. Pamiętajcie o kremach z filtrem i kąpielówkach - do strefy Water Park nie trzeba dokupować żadnych dodatkowych biletów!