single

Strefa ekstremalna - dla miłośników mocnych wrażeń!

Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce i zajmuje powierzchnię 26 hektarów. Całość parku podzielona jest na strefy, dopasowane odpowiednio dla różnych grup wiekowych. Jedną z wydzielonych stref jest Strefa Ekstremalna, przeznaczona dla ludzi o mocnych nerwach. Atrakcje w tym obszarze pobudzają i zapewniają ogromną dawkę adrenaliny. W niniejszym artykule trochę o zabawie w Strefie Ekstremalnej.

Pierwszą z atrakcji dla miłośników mocnych wrażeń jest Aztec Swing. Znana konstrukcja często w mniejszych wesołych miasteczkach nazywana młotem. W Energylandii na większą skalę. Zaprojektowana przez firmę SBF VISA maszyna mieści 32 osoby jednocześnie. Konstrukcja to wysoka wieża, na której zawieszona jest ogromna obręcz, w wielkim skrócie. Średnica koła wynosi 27 metrów. To właśnie na kole, będącej ruchomą częścią, znajdują się siedzenia. W trakcie przejażdżki koło przemieszcza się na wszystkie strony wokół własnej osi. Generuje w rezultacie przeciążenie 4,5g.

Ekstremalną atrakcją w wodnym wydaniu jest Speed Water Coaster. Odpowiedzialną firmą za wykonanie jest szwedzki producent Intamin.To największy i jednocześnie najszybszy rollercoaster w swojej kategorii na skalę światową. Łączy ze sobą szybką przejażdżkę z wodnym torem. Osiąga prędkość 110 km/h przy maksymalnej wysokości 60 metrów. Na końcu zostajemy ochłodzeni hektolitrami wody.

Podobną konstrukcją do Aztec Swinga jest urządzenie Space Booster. Na wysokiej wieżyczce umieszczono potężne ramię, którego średnica wynosi aż 40 metrów. W trakcie obrotów wokół własnej osi konstrukcja osiąga prędkość do 100 km/h. W skutku wytwarza przeciążenie 4g. Po obu końcach wahadła znajdują się kapsuły z siedzeniami, łącznie dla ośmiu osób.

Rewelacyjną zabawą w klimacie nordyckim jest Viking. Roller coaster z wyglądu stylizowany jest na wikiński drakkar. Całość składa się z pięciu czteroosobowych wagonów, które mają możliwość obracania się wokół własnej osi. Viking jest kolejką typu Spinning Coaster, za stworzenie której odpowiada firma SBF VISA. Usiany licznymi zakrętami i wzniesieniami tor rozciąga się na długości 320 metrów, 13 m nad ziemią. Jednocześnie mieści się tam 20 osób.

Jedną z najmłodszych atrakcji Energylandii jest Mega Coaster Hyperion. To kolejka typu roller coaster, stworzona przez szwedzką firmę Intamin. Hyperion osiąga maksymalną prędkość 142 km/h przy średniej wysokości 77 metrów. W szczytowym punkcie wysokość sięga 80 m. To właśnie parametry czynią tą kolejkę wyjątkową. Jest to pierwsza pod względem osiągów kolejka tego typu w Europie. Dodatkowo, w trakcie przejażdżki czekają liczne niespodzianki. Dzięki temu każda przejażdżka jest na swój sposób niepowtarzalna.

W Strefie Ekstremalnej znajduje się o wiele więcej atrakcji, niż opisane powyżej. Warto sprawdzić wszystkie konstrukcje, ponieważ każda dostarcza innej dawki adrenaliny i budzi zupełnie odmienne odczucia. Jednak każda jest świetną zabawą na swój niepowtarzalny sposób.