single

Strefy ekstremalne w Parkach Rozrywki w Polsce – Nowości w Energylandii.

Energylandia to wyjątkowy Rodzinny Park Rozrywki położony w małopolskim Zatorze. Słynie z ogromu i różnorodności atrakcji. Jego twórcy dbają o to, aby miejsce to nieustannie się rozwijało i dostarczało swoim gościom rozrywki na coraz lepszym poziomie. Nie brakuje takich, którzy porównują zatorski park do najlepszych w Europie, a nawet na świecie. Jakie inwestycje zostały zrealizowane w ostatnim czasie?

Co nowego w Energylandii?

Lista inwestycji, które zostały zrealizowane ostatnio i które przewidziane są na najbliższych kilka lat jest naprawdę imponująca. Widać, że właściciele Energylandii myślą o potrzebach i rosnących oczekiwaniach gości.

Pierwszą nowością, o której warto wspomnieć jest strefa Tropical Fun, która stała się częścią działającego tu od 2016 roku Water Parku. Amatorzy wodnych szaleństw z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Na obszarze Tropical Fun znajduje się aż 10 różnorodnych zjeżdżalni. Z łatwością wybierzemy taką, która będzie odpowiadała naszym potrzebom oraz umiejętnościom pływackim. To szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży. W wirze dobrej zabawy czasami łatwo zapomnieć o zdrowym rozsądku. Wśród zjeżdżalni znajdziemy takie, na których odbędziemy samotny ślizg oraz idealne do wspólnej zabawy np. Tropical Splash, posiadającą aż sześć równoległych torów. Nie brakuje zjeżdżalni z myśliwością zjazdu parami na ogromnych pontonach. Niektóre z tutejszych atrakcji są naprawdę ekstremalne. Przykładem jest zjeżdżalnia Kamikadze z zapadnią, na której dosłownie spadamy pionowo w dół, gdy zapadnia nieoczekiwanie otwiera się pod naszymi stopami. Trzeba być naprawdę odważnym, żeby wejść na tę zjeżdżalnię. Jeśli zmęczymy się szaloną zabawą w wodzie, możemy odpocząć nieco na leżakach na sztucznej plaży.

Do najbardziej oczekiwanych inwestycji w ostatnim czasie należała budowa gigantycznego Hyperiona. Ten Mega Coaster wzbudzał ogromne emocje, zanim jeszcze pojawił się w Energylandii i został otwarty dla gości. Jego imponujące parametry rozpalały wyobraźnię. W 2018 roku stał się wreszcie dostępny dla gości Energylandii i z pewnością nie zawiódł oczekiwań. To jedno z najbardziej ekstremalnych urządzeń nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Konstrukcja ma wysokość 77 metrów i pozwala rozwinąć prędkość sięgającą 140 km/h. Zaskakujące zwroty, liczne zakręty, prędkość, która nie zwalnia nawet na podjazdach i w trakcie pikowania w dół, zaskakujące efekty grawitacyjne, mega obciążenia. To wszystko sprawia, że do Hyperiona ustawiają się ogromne kolejki. Każdy chce wypróbować tę nowość. Wydaje się, że jest to jedna z najbardziej trafionych inwestycji Energylandii i stanie się wizytówką zatorskiego Parku Rozrywki.

Kolejny roller coaster jest jednym z najbardziej spektakularnych, największych oraz najszybszych urządzeń tego typu na świecie. Wodny roller coaster nie jest często spotykany w naszych rodzimych parkach rozrywki, dlatego Speed Water Coaster cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Prędkość 110 km/h godzinę w połączeniu z atrakcjami wodnymi może dostarczyć niezapomnianych wrażeń.