single

Energylandia na jeden dzień

Zamierzasz wybrać się do wesołego miasteczka, ale nie wiesz, które wybrać? Chciałbyś ciekawie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi? Zależy ci na naprawdę interesującym miejscu, bo macie do dyspozycji tylko jeden dzień? Najlepszym rozwiązaniem będzie wycieczka do Energylandii. Dlaczego właśnie tutaj? Jak zaplanować jednodniowy pobyt w Energylandii? Prezentujemy garść praktycznych informacji dla osób wybierających się do Parku Rozrywki Energylandia.

Dlaczego akurat Energylandia?

Na początek wyjaśnijmy, dlaczego nasz wybór padł właśnie na Energylandię. Od początku swojej działalności, Park Rozrywki Energylandia przeszedł niezwykłą metamorfozę. Z roku na rok obiekt jest poszerzany o kolejne atrakcje. Do niedawna funkcjonowały tu cztery strefy tematyczne. W sezonie 2019 uruchomiono kolejną część parku, zwiększając tym samym powierzchnię Energylandii o kolejne pięć hektarów. Łączna ilość atrakcji przekracza obecnie 80 różnorodnych propozycji. Energylandia zapewnia świetną rozrywkę gościom ze wszystkich kategorii wiekowych. Znajdziemy tu zarówno atrakcje dedykowane maluchom, jak i nieco starszym odwiedzającym. Atrakcje podzielone są według stopnia intensywności. Najsilniejsze emocje zapewniają atrakcje Strefy Ekstremalnej. Rozrywkę dla całych rodzin gwarantuje ogromna Strefa Familijna. Dzieci mogą bawić się w towarzystwie ulubionych postaci z bajek i filmów w kolorowej Bajkolandii. Natomiast miłośnicy spędzania czasu nad wodą mogą odpocząć w strefie Water Park, czyli największym zewnętrznym parku wodnym w Polsce. Tak duża ilość atrakcji sprawia, że przyjazd do Energylandii jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Dojazd

Do Parku Rozrywki Energylandia dojedziemy w bardzo prosty sposób. Jeśli podróżujemy własnym samochodem, najszybciej dojechać tu podróżując autostradą A4. Mamy do wyboru trasę od strony Krakowa lub od strony Katowic. Po zjechaniu z autostrady wystarczy przejechać kolejne kilkanaście minut i już jesteśmy na miejscu. Wolisz podróż autobusem lub pociągiem? Z tym również nie ma problemu. Zator jest bardzo dobrze skomunikowany z każdą częścią Małopolski.

Jak zaplanować dzień w Energylandii?

W zależności od terminu, Energylandia jest czynna w nieco różnych godzinach. W miesiącach letnich park rozrywki odwiedzimy w godzinach 10:00 – 20:00, natomiast jesienią bramy są otwarte w godzinach 10:00 – 18:30. Przyjeżdżając do Energylandii na jeden dzień najlepiej być na miejscu już od samego rana. Mając ograniczoną ilość czasu prawdopodobnie nie uda nam się wypróbować wszystkich atrakcji, jednak z pewnością będziemy mogli skorzystać z co najmniej kilkunastu. Bardzo praktycznie rozwiązano tu kwestię dostępności do atrakcji. Nie ma żadnych limitów odnośnie korzystania z poszczególnych urządzeń. Dlatego jeśli któraś z nich wyjątkowo nam się spodoba, możemy korzystać z niej ile razy chcemy. Niewątpliwą zaletą jest również to, że wszystkie atrakcje są w cenie jednego biletu.