single

Mega Coaster Hyperion - najwyższy i najszybszy w Europie

Energylandia jest największym parkiem rozrywki w naszym kraju, zajmującym powierzchnię 26 hektarów. Park znajduje się na pograniczu województwa małopolskiego i śląskiego w niewielkiej miejscowości Zator. Może pochwalić się bogatą ofertą atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo, zaskakuje wysokim poziomem obsługi i atrakcji oraz osiągami na skalę światową.

Hyperion

Perełką w ofercie parku jest Mega Caster Hyperion - najwyższa i najszybsza kolejka nie tylko w Polsce, ale i w Europie! Hyperion jest kolejką typu roller coaster, a jej tor składa się z wysokich i szybkich podjazdów i zjazdów. To sprawia, że cały przejazd jest różnorodny i dynamiczny. Kolejka osiąga duże prędkości i dostarcza bardzo dużo adrenaliny w trakcie jazdy. Dosłownie wyrwie uczestnikom krzyk z krtani.

Parametry i liczby

Hyperion jest dziełem firmy Intamin - szwedzki producent, będący liderem w branży konstrukcji wielkoformatowych dla parków rozrywki. Konstrukcja stworzona przez tego producenta jest jedną z kilku w Energylandii i robi niesamowite wrażenie zarówno wizualne, jak i w kwestii osiągów. Prędkość maksymalna Hyperionu osiąga sto czterdzieści kilometrów na godzinę. Na tak stosunkowo krótkim odcinku jest to niesamowity wynik, co sprawia, że jest to najszybsza kolejka w Europie w swojej kategorii. Jadąc nią, uczucie można porównać do podróży szybką autostradą z głową za oknem. Pęd powietrza jest oszałamiający. Tor kolejki w szczytowym odcinku wynosi osiemdziesiąt metrów wysokości. Średnio tor ma siedemdziesiąt siedem metrów. Spadek nachylenia robi wrażenie i jednocześnie może przerazić, gdyż ma 85 stopni. To sprawia, że tor jest mocno stromy i pozwala na rozwinięcie wielkiej prędkości. Cała trasa to nie tylko szybkość i zmiany wysokości tak gwałtowne, że żołądek podejdzie nam do gardła. Przejazd kryje wiele niespodzianek i dodatkowych efektów, jak chociażby efekt wodny - splash flow. Poczujemy także efekt nieważkości.

Efekt nieważkości

Cechą szczególną dla kolejki Mega Coaster Hyperion jest wywoływanie uczucia nieważkości w trakcie jazdy. To niesamowite doświadczenie. Efekt jest możliwy ze względu na maksymalną rozwijaną na torze prędkość. Nasz organizm podświadomie odczuwa niebezpieczeństwo w następujących warunkach, przez co w trakcie unoszenia się ku górze czujemy, jakbyśmy latali.

Mega Coaster Hyperion to nie lada gratka dla miłośników mocnych wrażeń. Dla tych, którzy wciąż poszukują idealnego źródła adrenaliny będzie to doskonała zabawa. Dla mniej nakręconych na ekstremalne rozrywki dostarczy mnóstwo adrenaliny i zapewni wspomnienia na lata. Przejazd tą kolejką jest niepowtarzalny, jeżeli chodzi o wrażenia. Jednak warto pamiętać, że jest to tylko jedna z propozycji ekstremalnych w parku rozrywki Energylandia, a więcej podobnych atrakcji znajdziemy w Strefie Ekstremalnej.