single

Strefa ekstremalna - dla miłośników mocnych wrażeń!

Planujesz spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi? Lubicie ekstremalne rozrywki? Szukacie miejsca, w którym będziecie mogli przeżyć coś naprawdę zapadającego w pamięć? Gorąco polecamy wyprawę do najlepszego wesołego miasteczka w Polsce, czyli Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia. Na ogromnym obszarze ponad 30 hektarów czeka na was cała masa niezwykłych atrakcji. Znajdziecie tu między innymi specjalnie wydzieloną Strefę Ekstremalną, która jest idealnym miejscem dla osób liczących na prawdziwy dreszczyk emocji i mocnych przeżyć. Chcielibyście wiedzieć więcej? Zapraszamy w niezwykłą podróż do najciekawszego parku rozrywki w Polsce!

Energylandia – wspaniałe miejsce zabaw dla każdego

Strefa Ekstremalna jest stworzona z myślą o odwiedzających liczących na naprawdę silne emocje. Atrakcje znajdujące się w tej części parku przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych. To zdecydowanie najintensywniejsze i najbardziej ekstremalne atrakcje w całej Energylandii. W Strefie Ekstremalnej czekają na was bardzo różnorodne urządzenia, jedno jednak jest pewne: bez względu na to, które z nich wybierzecie, możecie być pewni, że dostarczą wam maksymalną dawkę adrenaliny.

Atrakcje Strefy Ekstremalnej

Strefa Ekstremalna to miejsce dla osób o mocnych nerwach. Czekają na was ultraszybkie rollercoastery, wieże swobodnego spadku, obracające się ogromne ławy, gigantyczne wahadła i wielkie ramiona z gondolami. Jedno jest pewne – jeśli chociaż raz spróbujecie zabawy w tutejszej Strefie Ekstremalnej, zapewniamy, że nie będziecie chcieli jeździć już do żadnego innego wesołego miasteczka. Będąc w Energylandii koniecznie wybierzcie się na TSUNAMI DROP (numer atrakcji: 44), czyli 40-metrową wieżę zrzutu, której charakterystyczną cechą są ogromne przeciążenia. Urządzenie pędzi w górę i w dół, pozwalając poczuć się jak na prawdziwej fali tsunami. Godne polecenia jest także gigantyczne wahadło AZTEC SWING (numer atrakcji: 47). Uczestnicy wsiadają do ogromnego, mającego prawie 27 metrów średnicy koła, które z zawrotną prędkością obraca się we wszystkie strony oraz wokół własnej osi. W trakcie jazdy można doznać przeciążeń rzędu 4,5! Polecamy także inne atrakcje Strefy Ekstremalnej.

HYPERION – największa i najszybsza kolejka górska w Europie!

Od 14 lipca 2018 w Strefie Ekstremalnej znajduje się jedna z najsłynniejszych atrakcji Energylandii – znany na cały świat Mega Coaster HYPERION. Ta gigantyczna kolejka górska zabierze was w emocjonującą podróż po trasie zapewniającej wam naprawdę silne doznania. Mocna dawka adrenaliny i fantastyczne przeżycia gwarantowane! Kolejka ma wysokość aż 77 metrów i łączną długość niemal 1,5 kilometra! Na trasie czekają na was dodatnie i ujemne przeciążenia, spadki rzędu 82 metrów oraz przejazd przez tunele i zakręty z maksymalną prędkością. Dodatkowym atutem jest to, że tylko na HYPERIONIE macie okazję poczuć niesamowite wrażenie nieważkości. Czy odważycie się spróbować?