single

Parki wodne w Małopolsce. Termy Szaflary

Parki wodne i baseny termalne, których nie brakuje w Małopolsce stanowią doskonałą alternatywę dla krakowskich basenów i kąpielisk. Jednym z takich miejsc, które sprzyja fantastycznej zabawie w wodzie są Termy Podhalańskie, które zlokalizowane są w miejscowości Szaflary nieopodal trasy Kraków-Zakopane, czyli popularnej Zakopianki.

Co wchodzi w skład kompleksu Termy Podhalańskie?

Obiekt obejmuje zespół całorocznych basenów termalnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Znajduje się tu również teren przeznaczony do rekreacji oraz odpoczynku na słońcu. Wewnątrz powstały dwa baseny. Jeden wyposażony jest w trzytorową rodzinną zjeżdżalnię. Drugi jest basenem wielofunkcyjnym. Możemy tu skorzystać z licznych urządzeń do hydromasażu. Urządzenia do hydromasażu znajdują się również w basenie zewnętrznym wypływowym. Drugi z basenów zewnętrznych jest typowym basenem rekreacyjnym, którego główną atrakcją jest tzw. rwąca rzeka. To jeden z elementów, bez którego trudno wyobrazić sobie każdy większy park wodny. Nad częścią basenu rozciągnięta jest siatka, która umożliwia wspinaczkę nad wodą. Ci, którzy nie utrzymają się na siatce lądują w wodzie. Dla maluchów przeznaczony jest niewielki brodzik z dostosowaną do ich możliwości kolorową zjeżdżalnią oraz ślizgawkami.

Atrakcje Term Podhalańskich

Woda w tutejszych basenach zawsze jest przyjemnie ciepła, nawet, jeśli na zewnątrz pada deszcz albo prószy śnieg. Jej temperatura wynosi od 30 do 38 stopni Celsjusza. Łącza powierzchnia basenów termalnych to 970 metrów kwadratowych. Możemy tu skorzystać z następujących urządzeń relaksacyjnych: bicze wodne, ławki do masażu wodnego, ławki do masażu powietrznego, jeżyki, gejzery wodne, masażery karku o wąskim i szerokim strumieniu wody oraz wanna Whirpool.

Goście obiektu przybywają tu nie tylko po to, aby odpocząć i zrelaksować się. Wielu z nich docenia zdrowotne właściwości tutejszych wód termalnych. Bogate w składniki mineralne działają niezwykle kojąco na układ mięśniowo - stawowy, łagodzą objawy chorób skóry, poprawiają stan osób cierpiących na nerwice. Przede wszystkim zaś uspokajają i zapewniają dobre samopoczucie.

Doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi

Termy Szaflary to fantastyczna propozycja dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Obiekt nie jest być może tak duży i rozbudowany, jak inne tego typu baseny w okolicach Krakowa, ale dzięki temu jest znacznie spokojniejszy. Wszystko zostało zgromadzone w jednym miejscu. Nie ma konieczności pokonywania długich korytarzy i setek schodów, by trafić do poszczególnych atrakcji. Nie znajdziemy tu ogromnych turbo zjeżdżalni, ale nieduże zjeżdżalnie dostarczą wrażeń mniejszym dzieciom i pozwolą im na bezpieczną zabawę. Co istotne, wizytę tutaj można włączyć w plan wycieczki do Zakopanego, co jest nietrudne, bo obiekt posiada doskonałą lokalizację. Jego odległość od Krakowa jest niewielka i wynosi niewiele ponad 90 km. To niecałe dwie godziny jazdy samochodem.