single

Atrakcje małopolskiego Zatoru

Położona w województwie małopolskim niewielka miejscowość o nazwie Zator może zaskoczyć niejedną osobę swoimi atrakcjami. Wydaje się niepozorna, ale wiele do pokazania, choć populacja wynosi tutaj jedynie 3718 osób i obszar przypomina większą wioskę. W otoczeniu natury i zieleni tego miejsca znajdziemy liczne atrakcje w samym Zatorze i pobliskich miejscowościach. 

Zatorland - mały świat w Zatorze

Na pierwszy ogień pójdzie Zatorland. To mały świat rozrywki w Zatorze. Jest to wesołe miasteczko, na które składają się cztery wyjątkowe strefy tematyczne. Jeżeli chcemy przenieść się do ery wielkich jaszczurów to Park Dinozaurów czeka na nas z otwartymi bramami. Ruchome atrakcje i modele sprawią, że poczujemy fascynację i gęsią skórkę, stając twarzą w twarz z wielkim tirexem. Starannie wykonane makiety i modele pozwolą poczuć klimat tajemniczego i niezbadanego świata sprzed milionów lat. Park Dinozaurów to największy obiekt tego typu w naszym kraju.

Na zafascynowanych światem mniejszych stworzeń czeka Park Owadów. Tam zainteresowani poznają życie małych żyjątek, które często zostają dla nas niewidoczne. Spotkamy tutaj biedronki, mrówki, konika polnego, larwy motyla czy jelonka rogacza, a poza tym wiele innych. Na odkrycie czeka w tej części aż 16 gatunków owadów. 
Jednak to ostatnia część Zatorlandu robi największe wrażenie. Jeden krok dzieli nas, bowiem od wstąpienia do świata bogów. W Parku Mitologii przeżyjemy niesamowite przygody wśród herosów i bóstw greckiej mitologii. Magiczny świat labiryntów i urzekających fontann oraz stawów porwie nas, gdy tylko postawimy stopę za bramami tego Edenu. 

Na koniec zwiedzania Zatorlandu można skorzystać z licznych rozrywek Lunaparku, gdzie przejedziemy się najprawdziwszym Diabelskim Młynem lub przeżyjemy przygodę w symulatorze 3D. 

Energylandia na całego

Na dużych i małych poszukiwaczy przygód czeka w Zatorze nie lada gratka - Energylandia. To największy park rozrywki nie tylko na Południu naszego kraju, a w Polsce w ogóle. Ma aż 26 hektarów powierzchni i pięć stref tematycznych. Każdy zwiedzający z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Najmłodsi zachwyceni będą Bajkolandią, gdzie czekają liczne kolejki i ruchome atrakcje dla dzieci i rodziców. Z kolei Strefa Familijna będzie świetnym miejscem dla całej rodziny, szczególnie ze starszymi już dziećmi. Różnorodność tutejszych atrakcji sprawi, że łatwo będzie zaznać relaksu i dobrej zabawy dla każdego członka rodziny. Jeżeli jednak wolimy ekstremalną zabawę na całego to Strefa Ekstremalna spełni nasze oczekiwania z pewnością, gdyż prędkość i wysokość to podstawowe cechy tutejszych atrakcji. Miłośnicy wodnych zabaw i szukający ochłody w ciepłe dni mogą zaznać wytchnienia w Waterparku. Dla wszystkich odwiedzających doskonała będzie strefa Show, gdzie mają miejsce niezwykłe pokazy i zachwycające przedstawienia. Ta część będzie idealna dla dużych i małych miłośników rozrywki, nawet w deszczowe dni.

Na spragnionych przygód w Zatorze czeka wiele atrakcji, choć miasteczko mogłoby wydawać się niepozorne. W rzeczywistości okazuje się, że można śmiało nazwać Zator perłą i dumą Południowej Polski, szczególnie w kwestii rozrywki. Dodatkowo, w pobliskich i dalszych miejscowościach czeka jeszcze więcej atrakcji do odkrycia. Wystarczy podjechać do Wadowic czy Krakowa, by się o tym przekonać.