single

Energylandia, poznaj zapowiadaną na 2022 zupełnie nową Strefę!

Energylandia nie zwalnia tempa. Pomimo tego, ze w roku 2021 premierę miała zupełnie nowa Strefa, czyli Aqualantis, już za rok na terenie Parku dostępna będzie kolejna nowa Strefa, czyli Sweet Valley. To miejsce, z którego na pewno będą zachwyceni wszyscy najmłodsi goście tego rodzinnego parku rozrywki.

Sweet Valley to miejsce, gdzie wszystkie budynki czy dekoracje będą przypominały, jakby zostały wykonane ze słodyczy. To realizacja snów i marzeń najmłodszych, i od pierwszych chwil widać, że to właśnie dla nich przeznaczone będzie to miejsce. Oznacza to kolejne atrakcje dla dzieci, chociaż i tak nie brakuje ich obecnie w Bajkolandii czy Strefie Familijnej.

Sweet Valley będzie miała do zaoferowania aż 10 zupełnie nowych atrakcji. Wśród nich znajdą się aż dwa roller coastery, czyli Choco Chip Creek oraz Honey Harbour. Oznaczać to będzie, że już w przyszłym roku na terenie Parku będzie dostępnych aż 20 różnych roller coasterów – jeżeli nic się nie zmieni, będzie to najlepszy wynik na całym świecie, a Energylandia stanie się największym parkiem roller coasterów na Ziemi.

Widać jednak, również po głównej atrakcji Strefy, czyli  Choco Chip Creek, że cała Strefa będzie dedykowana najmłodszym, oraz ich rodzicom.  Choco Chip Creek będzie roller coasterem, lecz nie będzie to atrakcja tak ekstremalna, jak Hyperion, Zadra czy Abyssus.  Choco Chip Creek to familijny roller coaster, co oznacza, że będzie on przeznaczony dla całej rodziny. Będzie to dobry pomysł na start nawet dla osób dorosłych, a prędkość osiągana przez wagoniki będzie dochodziła do 55 km/h. Jest to wartość stosunkowo niewielka, biorąc pod uwagę, że prędkość innych roller coasterów potrafi przekraczać 100 km/h czy nawet 120 km/h.

Na  terenie Strefy nie zabraknie jednak, poza nowymi atrakcjami, również Sweet Valley Town Hall. To budynek będą połączeniem przestrzeni restauracyjnej i teatru. Pomieści on nawet do 1000 gości, co sprawia, że będzie to idealny wybór dla dużych wydarzeń, w tym wydarzeń firmowych. Dodatkowo, w Sweet Valley Town Hall dostępne będą kolacje, podczas których odbywać będą się wspaniałe widowiska.