single

Krakowski Park Wodny - jakie atrakcje oferuje?

Relaks w gronie najbliższych? A może pełen wrażeń dzień spędzony na wodnych szaleństwach w jednym z najbardziej znanych parków wodnych w Polsce? Prawdziwa moc atrakcji spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników wodnej zabawy czeka na was w Parku Wodnym w Krakowie!

W krakowskim Parku Wodnym znajduje się tak duża ilość rozmaitych atrakcji, że spokojnie spędzicie tu cały dzień. Odwiedzenie tego miejsca to kapitalny pomysł na spędzenie z czasu z najbliższymi oraz wspaniała okazja do zadbania o formę. Krakowski Park Wodny doskonale łączy w sobie to, czym powinien charakteryzować się zdrowy tryb życia. Podczas pobytu w Parku Wodnym przeżyjesz zarówno świetne emocje, jak i zadbasz o swoje zdrowie fizyczne.

Czeka na ciebie nowocześnie urządzona strefa basenowa, gdzie znajdziesz między innymi: osiem niesamowitych zjeżdżalni (ich łączna długość to aż 800 metrów!), wodne ścianki wspinaczkowe o różnym stopniu trudności, brodzik z Wyspą Piratów dla najmłodszych odwiedzających (gdzie głębokość wody nie przekracza 0.6 metra), zapewniająca sporą dawkę adrenaliny Rwąca Rzeka oraz mieniąca się mnóstwem kolorów Tęczowa Ścieżka. 

Nie potrafisz pływać lub boisz się wody? Park Wodny w Krakowie jest świetnym miejscem do odbycia pierwszego kontaktu z wodą oraz do oswojenia się z basenami o różnej głębokości. Organizatorzy zapewniają możliwość uczestniczenia w profesjonalnych kursach pływania dla osób w różnym wieku. Wszystkie zajęcia odbywają się z instruktorem. Park Wodny w Krakowie oferuje zajęcia zarówno dla grup szkolnych, jak i ćwiczenia z zakresu oswajania z wodą i naukę pływania dla osób starszych. W basenach odbywają się również zajęcia z aerobiku wodnego. Słowem – jest to miejsce naprawdę dla każdego. 

Po wodnych szaleństwach potrzebujesz chwili odprężenia i relaksu? Na terenie kompleksu krakowskiego Parku Wodnego znajduje się specjalnie wydzielona strefa relaksacyjna. Możesz w niej skorzystać z leczniczych masaży wodnych, odprężyć się w jednym z ośmiu jacuzzi solankowych oraz zadbać o swoje zdrowie korzystając z jednej z nowoczesnych saun (suchych lub parowych). Na terenie Parku Wodnego znajdziesz również specjalną Studnię Lodową, gdzie przyjemnie schłodzisz swoje ciało. Chcesz poćwiczyć? Nic prostszego – odwiedź oryginalnie zaprojektowaną Siłownię Wodną. 

Na terenie Parku Wodnego znajduje się również Wellness Club. Jest to miejsce, gdzie możesz poćwiczyć rozmaite sztuki walki, odprężyć się na zajęciach jogi oraz skorzystać z bogatej oferty kursów tańca i fitness. 

Zgłodniałeś? Na terenie kompleksu Parku Wodnego w Krakowie znajduje się restauracja serwująca bogaty pakiet różnorodnych posiłków, dzięki czemu zjesz smaczny i pożywny posiłek bez konieczności opuszczania budynku basenu. Znajdziesz tutaj także Barek Wodny, w którym zamówisz smakowite, odświeżające napoje. 

W basenach Parku Wodnego w Krakowie zastosowano najnowocześniejszą obecnie technologię oczyszczania wody. Wszystkie baseny są na bieżąco czyszczone wyłącznie przy użyciu ozonu. 

Temperatura w basenach zachęca do wejścia do krystalicznie przejrzystej wody. Panuje tu prawdziwie śródziemnomorski klimat, z temperaturą wody oscylującą wokół 29-30°C. Obiekt jest świetnie przygotowany do przyjmowania nawet bardzo dużych grup turystów i gości zamiejscowych – przed halą basenową znajduje się ogromny, wygodny parking. Natomiast goście preferujący poruszanie się autobusem dojadą pojazdami komunikacji miejskiej praktycznie pod sam budynek.