single

Wodne atrakcje Energylandii (część 1)

Niemal każdy z nas czas letnich upałów najchętniej chciałby spędzić na rajskiej plaży z daleka od miejskiego hałasu i codziennych obowiązków. Coraz częściej jednak brakuje nam czasu na dalekie podróże w poszukiwaniu miejsc, gdzie moglibyśmy z jednej strony aktywnie odpocząć, ale i zapewnić sobie jak i najbliższym nieco rozrywki. Dla tych z nas, którzy chcą doświadczyć nawet w ciągu jednego dnia całej gamy wakacyjnych atrakcji oraz móc zrelaksować się na wygodnym leżaku, idealnym rozwiązaniem będzie wizyta w Energylandii - największym parku rozrywki w Europie. Warto poznać jego wodne atrakcje, aby jak najlepiej zaplanować nasz wyjazd.

Jak dotrzeć do Energylandii?

Pierwszym krokiem będzie wybranie sposobu dotarcia na miejsce. Mamy tutaj kilka możliwości. Energylandia znajduje się w miejscowości Zator, w odległości ok 40 km od Krakowa i 50 km od Katowic. Najszybciej dojechać możemy własnym samochodem, ale mamy również do wyboru specjalny autokar dla gości parku, kursujący codziennie z dworców w Katowicach i Krakowie lub pociąg superREGIO, który zawiezie nas prosto na stację kolejową w Zatorze. Nie powinniśmy mieć również problemów ze znalezieniem odpowiedniego noclegu w przypadku dłuższego wyjazdu. Baza noclegowa w okolicy jest bardzo atrakcyjna, musimy jednak pamiętać, aby dokonać rezerwacji odpowiednio wcześnie.

Wodne atrakcje i nie tylko

Gdy już znajdziemy się na miejscu, zaopatrzeni w strój kąpielowy i w gotowości na niezapomniane przeżycia, powinniśmy skierować się do stref Water Park oraz Tropical Fun. To dwa duże obszary parku dedykowane różnorodnym wodnym atrakcjom. Pierwsza z nich zaprojektowana została z myślą o relaksie i odpoczynku jak na egzotycznej wyspie. O bezpieczeństwo gości dba tu kilkunastu ratowników wodnych co sprawia, że możemy być pewni szybkiej pomocy w razie potrzeby. Do naszej dyspozycji są darmowe szatnie, gdzie będziemy mogli bez obaw pozostawić cenne rzeczy, oraz suszarki niezbędne, aby szybko wysuszyć włosy i móc korzystać z kolejnych atrakcji. Na odwiedzających strefę Water Park czeka kilka basenów z podgrzewaną wodą o głębokości od 20 do 140 cm, dzięki czemu są łatwo dostępne dla dzieci.

Z pewnością będą one zainteresowane tajemniczym pirackim statkiem, pełnym zjeżdżalni, zacumowanym na środku głównego basenu. W jego okolicy znajdziemy całą gamę mniejszych zjeżdżalni oraz m.in. fontanny i wodospady pozwalające szybko schłodzić się w czasie upału. O nasze pociechy zadbają wykwalifikowani animatorzy, którzy regularnie organizują ciekawe aktywności głównie z myślą o najmłodszych. Znajdziemy tu także piaszczystą plażę z leżakami oraz parasolami, które mogą być dla nas idealnym miejscem relaksu. Świetnym uzupełnieniem będzie tu orzeźwiający drink z pobliskiego tropical baru.