single

O czym należy pamiętać wybierając się do wesołego miasteczka?

Wycieczka do wesołego miasteczka to jedna z najciekawszych możliwości spędzenia wolnego dnia dla całej rodziny. Parki rozrywki cieszą się coraz większą popularnością – to często wybierana forma rozrywki dla rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół. Planując wyprawę do parku rozrywki powinniśmy wiedzieć, że na terenie takiego obiektu obowiązują określone zasady. Każde z wesołych miasteczek ma swój wewnętrzny regulamin, z którym powinien zapoznać się każdy odwiedzający. O czym należy pamiętać wybierając się do wesołego miasteczka? Omówmy ten temat na przykładzie jednego z chętniej odwiedzanych parków rozrywki w Polsce, czyli Energylandii.

Bilety

W przypadku Energylandii obowiązuje podział na bilety normalne oraz ulgowe. Bilet ulgowy przysługuje osobom o wzroście poniżej 140 cm. Bilet ulgowy dla seniora 65+ lub dla dziecka w wieku poniżej 3 lat możemy zakupić wyłącznie na podstawie okazania dokumentu potwierdzającego wiek. Bilety dla osób niepełnosprawnych wydawane są za okazaniem legitymacji potwierdzającej niepełnosprawność. Bilety do Energylandii możemy zakupić bezpośrednio na miejscu. Jeszcze wygodniejszą opcję stanowi kupno biletu online – w tym celu wystarczy wejść na stronę Energylandii i użyć zakładki KUP BILET. 

Bezpieczeństwo odwiedzających i ograniczenia

Najważniejszą kwestię w parkach rozrywki stanowi bezpieczeństwo uczestników. W Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia obowiązują określone regulaminem zasady, dzięki którym możliwe jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa odwiedzających. Najważniejszą zasadę stanowi ograniczony dostęp do urządzeń. Wejście do większości atrakcji możliwe jest wyłącznie za zgodą pracownika obsługującego daną maszynę. Ze względu na to, że urządzenia charakteryzują się różnym stopniem intensywności oraz mają określone parametry (np. udźwig), najważniejszą zasadą obowiązującą w Energylandii są ograniczenia ze względu na wzrost. Innymi kryteriami są również wiek i waga uczestnika. Wyjątkiem są tzw. atrakcje bezobsługowe, do których istnieje nieograniczony dostęp dla wszystkich. Oprócz ogólnego regulaminu obowiązującego w całym parku, poszczególne urządzenia mają swoje własne regulaminy. 

Godziny otwarcia wesołego miasteczka

Planując przyjazd do jakiegokolwiek parku rozrywki koniecznie weźmy pod uwagę godziny otwarcia. W większości wesołych miasteczek godziny otwarcia są różne w zależności od pory roku czy imprez towarzyszących. Podobnie jest w Energylandii. Od kwietnia do 19. czerwca Energylandia jest czynna w godzinach 10:00 – 18:00. W wakacje park jest czynny dłużej: od 10:00 do 20:00. Natomiast 20. lipca Rodzinny Park Rozrywki Energylandia jest czynny aż do północy – ze względu na planowaną w tym dniu imprezę Magic Night i Beach Party.