single

Strefa ekstremalna - atrakcje parki rozrywki Energylandia

Park rozrywki kojarzy nam się zdecydowanie z szalonymi kolejkami, karuzelami i innymi niesamowitymi atrakcjami. Słusznie. Dokładnie takie i jeszcze więcej możliwości oferuje park rozrywki Energylandia w Zatorze. To największy park tego typu w Polsce, położony przy granicy województw małopolskiego i śląskiego.

W Energylandii na gości czeka szeroki wachlarz atrakcji, które podzielono według zaawansowania dla odpowiednich kategorii wiekowych. W ten sposób park został podzielony na pięć stref. Każda wydzielona strefa odpowiada na inne potrzeby gości. Dla najmłodszych przygotowano barwną Bajkolandię, dla całej rodziny różnorodną Strefę Familijną, dla miłośników widowisk Show, dla szukających orzeźwienia i lubujących się w wodnych sportach Waterpark, a na kochających adrenalinę czeka Strefa Ekstremalna. Co ciekawego znajdziemy w Strefie Ekstremalnej? O tym właśnie poniżej.

Mayan

To jedna z największych konstrukcji na terenie Energylandii. Mayan jest popularną kolejką typu roller coaster. Osiąga prędkość 80 km/h przy wysokości 33 metrów w punkcie szczytowym. Silne przeciążenia, docierające do pułapu 5g wprost wciskają uczestników w fotele.

Mega Coaster Hyperion

Najmłodsza konstrukcja w parku Energylandia, a jednocześnie robiąca największe wrażenie. Stworzona przez lidera w branży konstrukcji wielkoformatowych dla parków rozrywki - Intamin. Mega Hyperion osiąga prędkość 142 km/h oraz wysokość 80 metrów w szczytowym punkcie. Średnia wysokość, która utrzymuje się przez większość trasy wynosi 77 m. To właśnie osiągi liczbowe sprawiają, że kolejka jest największą i najszybszą w Europie.

Formuła Roller Coaster

To równie szybka kolejka, jak poprzednie. Osiąga prędkość maksymalną 100 km/h. Długość trasy wynosi 560 metrów, a kolejka maksymalne przyspieszenie osiąga już 2 sekundy po starcie. Dzieje się to, dzięki nowoczesnemu systemowi magnetycznego napędu, który wyrzuca wagoniki z ogromną siłą. Przeciążenie powstające w wyniku jest niesamowite i osiąga wartość 4,5g. Wciska głęboko w fotele użytkowników w trakcie tej krótkiej i niesamowitej przejażdżki.

Apocalypto

To wyjątkowa atrakcja. Na dwóch filarach zamieszczona jest szeroka ława z siedziskami, która w trakcie przejażdżki podnosi się do góry i kręci na wszystkie strony. Także obraca się wokół własnej osi. Działanie opiera się o siłę bezwładności, a średnica obrotu wynosi 8 metrów. Uczestnicy mogą szybko znaleźć się do góry nogami, ale chronią ich zabezpieczenia foteli.

Tsunami Dropper

Przeżycie tsunami to coś, co trudno sobie wyobrazić. Jednak ta atrakcja pozawala przeżyć coś podobnego do znalezienia się wewnątrz ogromnej fali i to bez żadnej wody. Wysoka wieża ma 40 metrów, a dookoła przyczepione są fotele dla użytkowników. Po uruchomieniu półki z fotelami dookoła unoszą się gwałtownie do góry na sam szczyt, by jeszcze raptowniej zlecieć w dół. Żołądek podchodzi do gardła, a serce bije, jak oszalałe. Zdecydowanie warto dla takiego skoku adrenaliny.