single

Parki wodne w Małopolsce. Water Park Energylandia dla najmłodszych.

Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie. Nieważne czy mają lat pięć czy piętnaście. Nie ważne czy na dworze upał, czy chłodniejszy dzień. Dlatego rozmaite parki wodne cieszą się tak wielką popularnością. Wśród parków wodnych Małopolski jedno z pierwszych miejsc zajmuje z pewnością strefa wodna Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w małopolskim Zatorze.

Water Park Energylandia. Raj dla najmłodszych

Wydawać by się mogło, że strefa Water Park przeznaczona jest głównie dla starszych dzieci i dla dorosłych. Jej najbardziej popularne atrakcje, czyli ekstremalne zjeżdżalnie posiadają przecież pewne ograniczenia wiekowe czy wzrostowe. Jednak Energylandia to nie tylko ekstremalne urządzenia. Jest tu również mnóstwo atrakcji dla młodszych dzieci. W basenach znajdują się niewielkie zjeżdżalnie dostosowane do maluchów. Nie brakuje również gejzerów i fontann wodnych. Dzieci uwielbiają umieszczone na sporej wysokości wiaderka, które co jakiś czas nieoczekiwanie przechylają się wylewając swoją zawartość na głowy tych, którzy znajdują się pod spodem. Przechodząc pod nimi można poczuć dreszczyk emocji. Czeka nas prysznic, czy nie tym razem? W czasie, kiedy dzieciaki świetnie bawią się w wodzie, rodzice mogą odpocząć na piaszczystej plaży otaczającej baseny, na specjalnie przygotowanych leżakach. Jednak największą frajdą dla maluchów jest zawsze wspólna zabawa z rodzicami. Polewanie się wodą, wyścigi i harce, na które tutaj można sobie pozwolić. 

Bezpieczna zabawa w strefie Water Park

Nad bezpieczną zabawą w strefie wodnej Energylandii czuwają, rzecz jasna, profesjonalni ratownicy, którzy bacznie obserwują wszystkich gości, szczególnie tych, najmłodszych. Jednak nie oznacza to, że rodzice są zwolnieni z obowiązku pilnowania swoich dzieci. Podczas zabawy w wodzie mogą im przecież przyjść do głowy rozmaite pomysły. Do wycieczki do Water Parku warto podejść odpowiedzialnie, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych użytkowników strefy wodnej. Podstawową kwestią jest oczywiście zapoznanie się z obowiązującym w tym miejscu regulaminem. Warto również zachować zdrowy rozsądek. Jeżeli dana atrakcja przeznaczona jest dla użytkowników o określonym wzroście czy wieku, to nie jest to „widzimisię” właścicieli, ale ogólnie przyjęte standardy bezpieczeństwa, które obowiązują we wszystkich europejskich parkach wodnych. Dziecko często nie jest w stanie dobrze ocenić swoich możliwości i umiejętności. Dlatego rodzice powinni zwracać uwagę na wybierane przez nie atrakcje. 

Wypad do Energylandii i jej fantastycznego Parku Wodnego to doskonała propozycja na upalne dni. Zabawa w wodzie może być wówczas prawdziwą frajdą. Przyniesie również wymarzoną ochłodę. Co ważne, wejście na teren Water Parku jest nieograniczone. Ze strefy wodnej mogą korzystać wszyscy, którzy wykupili wejściówkę do Energylandii. Nielimitowany jest również dostęp do poszczególnych atrakcji, choć czasami ustawiają się do nich spore kolejki.