single

Parki wodne w Polsce - wodne atrakcje w Energylandii.

Energylandia to polski park rozrywki na naprawdę europejskim poziomie. Wybudowany w małopolskim Zatorze, na trasie między Krakowem, a Katowicami, kompleks co roku przyciąga tysiące gości zarówno z kraju, jak i zza granicy. Tutejsze atrakcje imponują swoim rozmachem i różnorodnością. Specjalnie dla fanów wodnych szaleństw na terenie Energylandii powstała specjalna Strefa Water Park, a niedawno otwarto w niej Tropical Fun - miejsce, w którym słowo zabawa i adrenalina nabiera nowego znaczenia.

Dlaczego warto odwiedzić Water Park w Energylandii?

Strefa Wodna Energylandii stylizowana jest na tropikalną wyspę. Nie brakuje tutaj palm, piaszczystej plaży oraz leżaków z parasolami. W drink barze serwowane są zimne napoje i koktajle. To doskonała opcja dla tych, którzy lubią spokojny relaks połączony z atrakcjami wodnymi. Możemy tu poczuć prawdziwie tropikalny klimat, który sprzyja szaleństwom w wodzie. W basenie rekreacyjnym znajduje się mnóstwo atrakcji dla dużych i małych, a wśród nich gejzery wodne, fontanny oraz mniejsze i większe zjeżdżalnie. Jednym zdaniem wszystko, co potrzeba, aby czas spędzony w wodzie nie był nudny.

Tropical Fun – zabawa na całego!

Jednak prawdziwą wisienką na torcie jest strefa Tropical Fun. Oferuje zabawę na dziesięciu różnorodnych zjeżdżalniach. Można je z łatwością dopasować do swoich oczekiwań i umiejętności pływackich. Niektóre z nich są idealne to wspólnej, rodzinnej zabawy. Inne przeznaczone dla śmiałków, którzy kochają ekstremalne doświadczenia. Tiki Ride, ALoha, Tropical Splash to tylko jedne z wielu propozycji. Jeśli interesują nas naprawdę silne emocje skorzystamy z najbardziej ekstremalnej zjeżdżalni w całym parku. To Kamikadze, zjeżdżalnia ze specjalną zapadnią. Na starcie zjeżdżalni stajemy na zapadni, która w pewnym momencie otwiera się, a my zaczynamy spadanie prawie pionowo w dół. Wiemy, że ten moment nastąpi, ale za każdym razem jest to ogromne zaskoczenie. Z każdą chwilą jest coraz szybciej. Pojawiają się nieoczekiwane zakręty, a prędkość zaczyna powodować spore przeciążenia. Na koniec z ogromnym pluskiem lądujemy w wodzie i możemy wreszcie złapać oddech. To wyjątkowo ekscytująca przejażdżka przeznaczona wyłącznie dla śmiałków.

Do dyspozycji gości Energylandii pozostaje aż trzysta pontonów. Są wśród nich pontony jedno i dwuosobowe. Możemy się, zatem ślizgać samodzielnie lub w parze. Pontony z pewnością ułatwiają ślizganie i sprawiają, że prędkość zjazdu jest znacznie większa. Wokół strefy wodnej wije się Dzika Rzeka, w której również możemy spróbować zmierzyć się z wodnymi wyzwaniami. Wszystkie atrakcje Water Parku w Zatorze są dostępne w ramach jednego biletu do Energylandii. Z atrakcji można korzystać w sposób nieograniczony, tyle razy, ile mamy na to ochotę. Do najpopularniejszych atrakcji ustawiają się oczywiście spore kolejki, zwłaszcza w weekendy oraz podczas przerwy wakacyjnej. Jeżeli chcemy uniknąć tłoku wybierzmy na wizytę środek tygodnia.