single

Co trzeba zabrać ze sobą, gdy jedziemy do Energylandii?

Wizyta w Parku Rozrywki zawsze wzbudza w nas wiele emocji - zwłaszcza, jeśli mówimy o tak rozbudowanym kompleksie, jak Energylandia. Na blisko 43 hektarach znajdziemy ponad 100 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Różnorodna tematyka, ciekawe imprezy sezonowe oraz coraz to nowsze atrakcje sprawiają, że każdego roku Energylandię odwiedzają tłumy turystów. Jak przygotować się do wyjazdu? O czym warto pamiętać?
 

Czy odpowiedni ubiór ma znaczenie?

W pewnym sensie tak, choć oczywiście na terenie Parku Rozrywki nie obowiązuje żaden konkretny dress code. Najważniejsze, aby wybrany przez nas strój był wygodny, nie krępował ruchów i był dopasowany do pogody. Inaczej przecież ubierzemy się w gorące, letnie popołudnie, a inaczej w jesienny poranek, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Najczęściej turyści stawiają na wygodny, sportowy strój oraz wiązane obuwie. Osoby z dłuższymi włosami powinny zabrać ze sobą także gumki do włosów, które umożliwią ich spięcie. Podczas szalonej jazdy na jednej z kolejek górskich rozpuszczone włosy mogą przeszkadzać zarówno nam, jak i naszym współpasażerom. W upalne dni warto pamiętać także o czapce, kremie do opalania oraz okularach przeciwsłonecznych. Jeśli planujemy odwiedziny strefy Water Park, zabierzmy ze sobą również ręcznik i kąpielówki.
 

Co spakować na wyjazd do Energylandii?

W sytuacji, gdy zamierzamy nocować na polu namiotowym, koniecznie musimy pamiętać o całym ekwipunku do tego przeznaczonym. Namioty, śpiwory, karimaty - wszystko to będzie potrzebne, aby wygodnie wyspać się podczas weekendowego pobytu. Jeśli jednak stawiamy na wyjazd jednodniowy lub planujemy nocleg w hotelu - jedyne co potrzebujemy to pozytywne nastawienie. Przed każdą kolejką znajdziemy szafki na rzeczy osobiste, jednak nie ma sensu zabierania ze sobą całego plecaka. Wystarczy zwykła nerka, w której schowamy telefon, portfel czy klucze. Na terenie parku znajduje się sporo automatów do gier - warto zatem zabrać ze sobą garść monet - najlepiej każda o wartości 5 złotych. 
 
Nie musimy się martwić o prowiant czy napoje. Na terenie Energylandii działa kilkadziesiąt punktów gastronomicznych i sklepów z napojami, dopasowanych do potrzeb odwiedzających. Możemy zjeść coś smacznego w formie fast-food, wybrać pizzę, naleśnika, gofra, a nawet chińczyznę. Z pewnością każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie. Kompleksowa oferta Energylandii sprawia, że wielu rodzin chętnie spędza tam całe dnie - to doskonały pomysł na rodzinny, weekendowy wyjazd.