single

Water Park Energylandia numerem jeden w Polsce!

Wszyscy kochamy parki wodne. To doskonałe miejsce do relaksu i zabawy. I bardzo dobrze się składa, bo w Polsce jest ich obecnie całe mnóstwo. Odwiedzając różne aquaparki zaczynamy zdawać sobie jednak sprawę z faktu, że nie z każdego jesteśmy zadowoleni. A trzeba przyznać, że Polacy mają pod tym względem coraz wyższe wymagania. Właściciele parków wodnych dwoją się i troją, aby sprostać oczekiwaniom gości. Kto nie wprowadza innowacji i unowocześnień, ten zostaje daleko w tyle. Które parki wodne rzeczywiście są warte naszej uwagi? Na jakie atrakcje możemy liczyć w najlepszych parkach wodnych w Polsce? Zapraszamy na subiektywną podróż po mapie polskich aquaparków.

Park wodny – co to właściwie znaczy?

Zgodnie z definicją, park wodny jest obiektem służącym wypoczynkowi i rekreacji, w którym znajdują się baseny i atrakcje wodne dla gości w różnych kategoriach wiekowych. Idea parków wodnych wpisuje się także w filozofię zdrowego stylu życia, ponieważ są to miejsca nastawione na sport i aktywne formy wypoczynku. Główną (i najczęściej największą) częścią wodnego parku rozrywki są oczywiście baseny. W parkach wodnych znajdują się baseny dla umiejących, jak i dla nieumiejących pływać. Oprócz basenów typowo rekreacyjnych parki wodne oferują czasami baseny sportowe, ze specjalnie wyznaczonymi torami do pływania. Najczęściej jest również osobno wydzielona strefa dla najmłodszych, gdzie mieści się brodzik, fontanny i małe zjeżdżalnie dla dzieci. Oprócz basenów, w aquaparkach znajdziemy także różne wodne atrakcje: zjeżdżalnie, sztuczne rzeki z wartkim prądem, bicze wodne i gejzery. W niektórych parkach wodnych goście mogą też korzystać z pontonów lub specjalnych mat do zjeżdżania.

Water Park Energylandia – rozrywka na europejskim poziomie

Czytając powyższą definicję uświadamiamy sobie fakt, że park wodny to tak naprawdę ogromna inwestycja. Zagospodarowanie terenu w taki sposób, aby zorganizować na nim wszystkie opisane powyżej atrakcje, to nie lada wyzwanie. Na szczęście są takie aquaparki, gdzie udało się je podjąć i zrealizować. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Water Park w Energylandii. Od 2016 roku ten niezwykły park wodny stanowi integralną część Parku Rozrywki Energylandia, będąc jednocześnie największym zewnętrznym aquaparkiem w Polsce. Z roku na rok przybywa ilość gości zachwyconych tutejszą atmosferą i różnorodnością atrakcji. Co takiego ma w sobie Water Park Energylandia, że stał się bezsprzecznym numerem jeden w Polsce?

Dlaczego akurat Water Park Energylandia?

Water Park Energylandia bez wątpienia jest fantastycznym miejscem dla każdego, kto lubi rozrywkę na najwyższym poziomie. Water Park stanowi jedną z pięciu stref tematycznych funkcjonujących obecnie w Energylandii. To miejsce jest wyjątkowe pod wieloma względami. Przede wszystkim zaznaczmy, że park wodny Energylandii został stworzony z myślą o gościach w każdym wieku. Znajdziemy tu zarówno atrakcje dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych. Water Park Energylandia to idealne miejsce dla miłośników wodnych szaleństw oraz dla tych, którzy chcą się po prostu odprężyć i zrelaksować. Na terenie obiektu znajdują się rozmaite atrakcje wodne: baseny, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, sztuczna rzeka, fontanny, bicze wodne, a nawet prawdziwy piracki statek. Znajdzie się też coś dla fanów błogiego lenistwa: piaszczyste plaże, wygodne leżaczki, orzeźwiające napoje i część gastronomiczna. Organizatorzy bardzo dbają też o bezpieczeństwo – wykwalifikowani ratownicy strzegą gości w każdej części parku wodnego.