single

Dinopark w Malborku

Położony we wschodniej części Pomorza Malbork jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast w Polsce. Miasto słynie przede wszystkim z wielowiekowej tradycji, przepięknej architektury oraz ogromnego Zamku Mistrzów Krzyżackich z XIV-XV wieku. Wizyta w Malborku to z pewnością doskonała okazja do obcowania z historią. A jeśli historia – to również historia naturalna. W jednym z malborskich parków zamieszkały bowiem… dinozaury. 

Dla turystów i gości przebywających w malowniczym Malborku jednym z obowiązkowych punktów programu jest odwiedzenie słynnego Dinoparku Malbork. To rewelacyjna okazja do prawdziwej podróży w czasie – która chyba nigdzie indziej nie będzie tak atrakcyjna jak w mieście szczycącym się tak bogatą i wielowiekową tradycją. 

Po zwiedzaniu zabytków Starego Miasta i Twierdzy Malbork pora na odwiedzenie miejsca, gdzie czas dosłownie stanął w miejscu. To fantastyczna okazja do spędzenia pełnego wrażeń popołudnia z całą rodziną i świetnej zabawy w gronie najbliższych. W Dinoparku Malbork znajduje się około 40 ruchomych eksponatów najróżniejszych dinozaurów. Eksponaty zostały wykonane z niezwykłą precyzją i pieczołowitością. Wszystkie podobizny przygotowano w skali 1:1, dzięki czemu można porównywać je ze sobą i stanąć oko w oko z potęgą tych niezwykłych stworzeń.

Ścieżka edukacyjna ma długość 1350 m, a podczas jej pokonywania odwiedzający zobaczą, jak wyglądał świat miliony lat temu. Spotkamy tutaj zarówno wielkie gady roślinożerne, jak i budzące szybsze bicie serca najsłynniejsze dwunożne drapieżniki. Ścieżka edukacyjna wiedzie krętymi ścieżkami w środku gęstego lasu, dzięki czemu można zrelaksować się spacerem na świeżym powietrzu. Malborski Dinopark jest wprost uwielbiany przez najmłodszych – którzy mogą się tutaj bawić i uczyć jednocześnie. Podczas spaceru poznamy wygląd i zwyczaje dinozaurów, jak również dowiemy się, co spowodowało ich wyginięcie. To prawdziwa kopalnia wiedzy na temat otaczającego nas świata. 

Ponadto, na terenie Dinoparku Malbork znajdują się również inne atrakcje, dzięki czemu pobyt tutaj z pewnością będzie świetną zabawą dla całej rodziny. 

Na miłośników kina czeka nowoczesne i w pełni multimedialne Kino 5D. Wizyta w tym interaktywnym kinie jest nie lada gratką dla fanów nowoczesności i mocnych wrażeń. Mnóstwo efektów specjalnych czeka tutaj na każdym kroku – oraz dosłownie na wyciągnięcie ręki. Spektakularne efekty wizualne oraz świetne efekty audio przeniosą widzów w niezwykły świat wyobraźni. Świetna zabawa i mocne przeżycia gwarantowane! 

Dla fanów historii przygotowano prawdziwe Muzeum Skamieniałości. Znajduje się w nim spora kolekcja szczątków i skamielin, których wiek datowany jest na wiele milionów lat. Zapoznanie się z kolekcją stanowi świetną formę podróży do najdawniejszych znanych ludzkości epok istnienia Ziemi. Pośród eksponatów znajdują się zarówno naprawdę wielkie okazy, jak i takie widoczne jedynie pod mikroskopem. To wspaniała okazja do nauki poprzez świetną zabawę. 

Na terenie kompleksu znajduje się również oryginalne mini-ZOO. To urocze miejsce stało się mieszkaniem dla wielu gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj na przykład egzotyczne muflony, dostojne alpaki oraz wielobarwne pawie. To obszar parku uwielbiany przez najmłodszych gości. 

Na terenie kompleksu znajduje się ponadto w pełni wyposażona baza gastronomiczna, dzięki czemu można zjeść smaczny i pożywny posiłek bez konieczności opuszczania parku. W obrębie Dinoparku znajdziemy również małe sklepiki z pamiątkami, dzięki czemu będziemy mogli zabrać ze sobą wspomnienia na dłużej.