single

Strefy ekstremalne w Parkach Rozrywki w Polsce. Energylandia – najbardziej ekstremalne atrakcje.

Wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze to okazja do świetnej zabawy i przeżycia fantastycznych chwil. Wiele osób wybiera się tu by doświadczyć emocji na najwyższym poziomie. Dla amatorów mocnych wrażeń stworzona została strefa ekstremalna, która zaskakuje zarówno ogromem atrakcji, jak i ich różnorodnością. Jakie urządzenia strefy ekstremalnej zasługują na szczególną uwagę?

Mega Coaster Hyperion

To prawdziwy wyciskacz emocji. Urządzenie zostało oddane do użytku w sezonie 2018. Jednak zanim powstało, już otoczone było legendą. Przede wszystkim ze względu na swoje niepowtarzalne parametry. W całym kraju nie znajdziemy atrakcji gwarantującej tak ogromną szybkość. Ten roller coaster mknie z prędkością ponad 140 km/h. Co więcej, w trakcie przejażdżki wcale nie zwalania, ani na zakrętach, które są naprawdę ostre, ani w trakcje podjazdów na wzniesienia, ani w momencie pikowania w dół. Cały czas możemy doświadczać ogromnej prędkości i niesamowitych przeciążeń. Stalowa konstrukcja Hyperiona góruje nad Energylandią. Jest to nie tylko najszybszy, ale i najwyższy roller coaster w Polsce. Dzięki temu przejazdy są jeszcze bardziej ekscytujące. Jeśli chcemy skorzystać z urządzenia ekstremalnego, którego nie powstydziłby się żaden kraj w Europie i na świecie, wybierzmy Hyperiona.

Space Booster

Kolejne, wyjątkowo ekstremalne urządzenie Energylandii to Space Booster. U jego podstawy zamontowano olbrzymie ramię, mające średnicę 40 metrów. Na końcach znajdują się dwie czteroosobowe gondole. 8 osób korzystających z tej wyjątkowej atrakcji może doświadczyć ogromnej prędkości, gdyż ramię kręci się osiągając około 100 km/h i generuje przeciążenia na poziomie prawie 4G. Użytkownicy mogą również przekonać się, czym jest siła bezwładności. Kapsuły poruszają się nie tylko wraz z ruchem ramienia. Kręcą się także wokół własnej osi.

Tsunami Dropper

Wiele gości uznaje tę atrakcję Energylandii za najbardziej ekstremalną ze wszystkich. Tsunami Dropper to urządzenie obecne w wielu parkach rozrywki, jako wieża swobodnego spadania. Gigantyczna konstrukcja o wysokości ponad 40 metrów widoczna jest, zanim jeszcze przekroczymy bramy zatorskiego parku rozrywki. Zamontowana jest na niej specjalna platforma mieszcząca aż 16 osób jednocześnie. Wjeżdżając na jej szczyt można podziwiać niesamowite widoki. Potem już nie ma czasu na myślenie i oglądanie czegokolwiek. Zaczynamy spadać z ogromną prędkością, a powietrze uderza w nas niczym fala tsunami. I już wiemy skąd nazwa tego urządzenia. Takich przeciążeń nie doświadczymy podczas żadnej innej atrakcji.

Speed Water Coaster

Wśród wodnych roller coasterów ten jest najszybszy, największy i najbardziej spektakularny. W swojej kategorii to prawdziwy rekordzista. Amatorzy ekstremalnych przeżyć muszą z niego skorzystać. Przejażdżka z prędkością 110 km/h na maksymalnej wysokości 60 metrów na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Ale spokojnie. Jest coś, co ostudzi nieco nasze emocje. Mamy przecież do czynienia z wodnym roller coasterem. Bliskie spotkanie z wodą jest nieuniknione.