single

Rodzinna wyprawa do Energylandii

Okres wakacyjny to wprost idealny czas na wycieczkę do parku rozrywki. Jeśli chciałbyś wybrać się w miejsce, w którym cała wasza rodzina będzie mogła bawić się od rana do wieczora, koniecznie odwiedźcie jeden z najciekawiej urządzonych parków rozrywki w Polsce, czyli słynną Energylandię. Czeka na was cała masa fantastycznej zabawy odpowiedniej dla gości w każdym wieku. Jak zaplanować wycieczkę do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia? Ile kosztują bilety? Dlaczego wybrać akurat to miejsce? Sprawdźmy to!

Jak zaplanować przyjazd do Energylandii?

Planując przyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia mamy do wyboru kilka możliwości. Najwygodniejszą opcją jest oczywiście samochód osobowy. Nie musimy martwić się o miejsca postojowe – przed samym wejściem do wesołego miasteczka znajduje się obszerny parking. Zapłacimy za niego tylko 5 zł za dobę. Równie wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnego autokaru Energylandii, odjeżdżającego z Krakowa, Katowic i Cieszyna. Jeśli preferujemy podróżowanie koleją, możemy dojechać pociągiem do Zatora – pociągi bezpośrednio do Zatora odjeżdżają z Dworca Głównego w Krakowie oraz z Dworca Głównego w Katowicach. Istnieje także możliwość przyjazdu do jednego z dworców znajdujących się w pobliżu, czyli Wadowic lub Oświęcimia, a stąd busem do Zatora. 

Ile kosztują bilety?

Planując przyjazd do Energylandii będziemy zapewne zainteresowani budżetem, jaki należy przygotować. Bilety indywidualne upoważniają do wejścia do obydwu stref parku: zarówno samej strefy rozrywki jak i strefy Water Park. Bilet normalny jednodniowy kosztuje 129 zł, natomiast bilet ulgowy jednodniowy 79 zł. Jeśli wybierzemy opcje dwudniową, za bilet normalny zapłacimy 229 zł, a za bilet ulgowy 139 zł. W sprzedaży dostępne są również bilety specjalne, między innymi bilet urodzinowy oraz bilet dla dziecka do lat 3, za które zapłacimy symboliczną złotówkę. Pełen wykaz cen można sprawdzić na stronie internetowej Energylandii.

Dlaczego Energylandia?

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia nie bez przyczyny nazywany jest jednym z najlepszych wesołych miasteczek w Europie. Tysiące osób przemierzają setki kilometrów, by móc na własnej skórze doświadczyć niezwykłych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. A ich ilość jest naprawdę imponująca – na terenie parku znajduje się prawie 80 atrakcji, a każda z nich jest inna! Na terenie obiektu czekają na nas cztery fantastycznie urządzone strefy tematyczne oraz rozbudowana strefa gastronomiczna. Dla gości, którzy planują dłuższy pobyt, przygotowano komfortowe zaplecze hotelowe. Długo by mówić o zaletach Energylandii – jednak nic tak nie oddaje klimatu tego miejsca, jak po prostu zobaczenie go na żywo. My wybierzemy się na pewno.