single

Smoczy Gród – poznaj jedną z najnowszych stref Energylandii!

Smoczy Gród to jedna z sześciu stref tematycznych Energylandii, największego Parku Rozrywki w Polsce. Na blisko 5 hektarach stylizowanych na średniowieczny gotyk, możemy przenieść się wprost do świata fantasy doskonale nam znanego z licznych książek i filmów. To doskonały wybór dla fanów Tolkiena czy wiedźmińskiego świata. Dopracowane dekoracje i tematyczne atrakcje sprawiają, że średniowieczny czar magii, lochów i smoków nigdy nie był bliżej!
 

Zadra - największy drewniany rollercoaster na świecie

W sercu Smoczego Grodu znajdziemy jedną z największych atrakcji Energylandii, czyli stalowo-drewnianą kolejkę górską typu hyper coaster. Jest to największa i zarazem najszybsza kolejka tego typu na świecie. Zadra została otwarta w 2019 roku i szybko stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji w całym Parku Rozrywki. W trakcie jazdy wagoniki osiągają prędkość aż 121km/h, a dzięki niemal 63-metrowej wysokości i szalonym inwersją, maksymalny kąt spadku wynosi aż 90 stopni! Przód pociągu stylizowany na głowę smoka wykonaną z drewna i metalu, przez co idealnie komponuje się z całą tematyką strefy. Na podstawie głosów gości europejskich parków rozrywki Zadra zajęła 1. miejsce w rankingu World of Parks Awards w kategorii najlepszych dużych kolejek górskich w Europie w 2020 roku. 
 

Fantastyczne atrakcje dla całej rodziny

Projektanci Smoczego Grodu zadbali także o atrakcje dla najmłodszych. To właśnie dlatego na terenie tej niepowtarzalnej średniowiecznej krainy znajdziemy m.in. karuzelę Fuego. W towarzystwie opiekuna z atrakcji mogą korzystać dzieci już od 2 roku życia. Ta wspaniała karuzela z pewnością przypadnie do gustu wszystkim amatorom Smoczy Opowieści. Nieco bardziej odważną atrakcję jest kolejka widokowa Dragon Adventure, która pozwoli spojrzeć nam na Smoczy Gród z innej, bardziej podniebnej perspektywy. Jest to kolejna atrakcja tego typu na terenie Energylandii, która pozwala się stopniowo oswajać maluchom z coraz bardziej ekstremalnymi obiektami.