single

Górski Park Rozrywki w Beskidzie Śląskim

Marzysz o spędzeniu dnia pełnego atrakcji pośród malowniczych wzniesień Beskidu Śląskiego? Chcesz wraz z najbliższymi cieszyć się słońcem u stóp Równicy, czyli jednej z najbardziej charakterystycznych gór tamtejszych okolic? Chcesz odpocząć, a jednocześnie przeżyć masę świetnej zabawy w nowoczesnym i kompleksowo wyposażonym wesołym miasteczku? Naprzeciw twoim oczekiwaniom stanęli twórcy Górskiego Parku Rozrywki – czyli magicznego miejsca, gdzie wszystko może się zdarzyć! 

Górski Park Rozrywki położony jest w przepięknej lokalizacji – wokoło kaskadowo rozciągają się szerokie pasma górskie Beskidu Śląskiego. Samo wesołe miasteczko zlokalizowane jest na szczycie mierzącej 885 m n.p.m. i górującej nad okolicą Równicy. Pasmo Wiślańskie, w skład którego wchodzi Równica, z dwóch stron jest otulone dolinami rzek Wisły i Brennicy – co sprawia, że rejon ten jest wyjątkowo urokliwy. Ulokowanie parku w tak kapitalnym miejscu sprzyja zajrzeniu tutaj podczas górskich wędrówek rozlicznymi szlakami turystycznymi, malowniczo wijącymi się pośród leśnych ścieżek. 

Równica od wieków otoczona jest atmosferą legend i podań, wciąż przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Równica od lat owiana jest tajemnicą – potęgowaną przy tym przez fakt, iż u starszych mieszkańców Ustronia zyskała ona przydomek Diablej Góry.

Wizyta w Górskim Parku Rozrywki to niepowtarzalna okazja to spędzenia fantastycznego, pełnego wrażeń dnia w towarzystwie najpiękniejszych okoliczności przyrody. Na odwiedzających czekają niezapomniane widoki oraz szereg atrakcji – zarówno dla małych, jak i dla trochę większych turystów. Górski Park Rozrywki jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawanych i najczęściej odwiedzanych parków rozrywki w całych Beskidach! Najlepszą rekomendacją niech będą zadowoleni goście, którzy wracają tu regularnie od wielu lat. 

W Górskim Parku Rozrywki czekają na Ciebie:
• świetna zabawa i niezapomniane wrażenia podczas wizyty w interaktywnym kinie 7D,
• oryginalne i nowoczesne kino sferyczne, zlokalizowane w prawdziwym, profesjonalnym planetarium – to świetna okazja do poznania wielu ciekawostek astronomicznych,
• słynny górski rollercoaster, z którego rozpościera się fenomenalny widok na okolicę – spora ilość zakrętów i niespodziewanych zwrotów gwarantuje silne emocje i niezapomniane wrażenia,
• 600-metrowy tor saneczkowy, który jest czynny przez cały rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne,
• niezapomniana rozrywka i duża dawka adrenaliny podczas jazdy quadami – zdobądź umiejętności najlepszego kierowcy radzącego sobie w trudnym terenie górskich zakrętów, 
• fantastyczna, kolorowa zjeżdżalnia, zaprojektowana z myślą o najmłodszych turystach,
• relaks w basenie z rowerami wodnymi – okazja do odprężenia oraz podziwiania przepięknych widoków Beskidu Śląskiego,
• wspaniała zabawa dla najmłodszych, czyli wielkie Dmuchańce – ogromne, dmuchane zamki, w których najmłodsi odwiedzający mogą skakać i bawić się do woli. 

Gdy w przerwie pomiędzy kolejnymi atrakcjami zapragniesz zjeść smaczny i sycący posiłek, na miejscu czekają na ciebie bogato zastawione stoły klimatycznej karczmy regionalnej. 

Wszystkie atrakcje zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Wszelkie sprzęty znajdujące się na terenie Górskiego Parku Rozrywki są nowoczesnymi konstrukcjami, przechodzącymi regularne kontrole techniczne. Wszystko po to, aby zabawa odbywająca się na szczycie Równicy była komfortowa i w pełni bezpieczna.