single

Water Park Energylandia - największy park wodny w Polsce

Klimat w Polsce ciągle się zmienia – mamy coraz dłuższe lato, a ilość słonecznych dni jest z każdym rokiem większa. Pogodne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Gdy tylko mamy okazję, uwielbiamy ruszać się z domu i jechać w jakieś ciekawe miejsce. W upalne dni większość z nas marzy o wycieczce nad wodę. Chętnie odwiedzamy zwłaszcza parki wodne, w których można skorzystać z różnego rodzaju atrakcji. Większość parków wodnych to obiekty zamknięte – takie miejsca dobrze sprawdzają się podczas deszczu i w chłodniejsze dni. Jednak w lecie o wiele lepiej jest wybrać się do parku wodnego pod gołym niebem. Dobrze wiemy, że park parkowi nierówny. Dlatego jeśli chcemy uniknąć rozczarowania, warto pojechać w miejsce cieszące się pozytywnymi opiniami dotychczasowych gości. Można je znaleźć w Internecie, można też podpytać znajomych. Jednym z najwyżej ocenianych parków wodnych jest Water Park Energylandia.

Park Wodny w Energylandii?

Energylandii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ten ogromny lunapark, mieszczący się w małopolskim Zatorze, stał się ulubionym miejscem fanów rozrywki na naprawdę europejskim poziomie. Energylandia do pewnego momentu funkcjonowała jako wesołe miasteczko, w którym zgromadzone były różnego rodzaju urządzenia rekreacyjne (m.in. kolejki górskie, huśtawki, zjeżdżalnie, różnego rodzaju symulatory itd.). W roku 2016 rozszerzono ją o dodatkową część, która została nazwana Water Park. Strefa Water Park jest obecnie największym zewnętrznym parkiem wodnym w Polsce. Znajdują się tu atrakcje wodne dla wszystkich kategorii wiekowych. Ogromna różnorodność propozycji sprawia, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie. W parku wodnym Energylandii zostały zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki czemu wizyta w tym wyjątkowym miejscu z całą pewnością na długo zapadnie w pamięć.

Tropical Splash

Ta niecodzienna zjeżdżalnia składa się z sześciu torów, po których zjeżdża się na specjalnych matach, lądując na koniec w wodzie. Wszystkie tory są zupełnie niezależne, dlatego można zorganizować tu zawody kto pierwszy będzie na dole.

Aloha Slide

Ta charakterystyczna niebieska zjeżdżalnia jest przygotowana do zjeżdżania na pontonach. Możemy zdecydować się na przejazd w pojedynkę, możemy także wybrać wersję dwuosobową. To świetna atrakcja na początek naszej przygody ze zjeżdżalniami Water Park Energylandia. Trasa przejazdu ma długość 111 metrów, a podczas zjeżdżania będziemy mieli okazję pokonać kilka ostrzejszych zakrętów, na koniec lądując w wijącej się dookoła rzece.

Tiki Ride

Z tej zjeżdżalni również korzystamy na pontonach (do wyboru wersja na jedną bądź dwie osoby). Tiki Ride jest znacznie wyższa i bardziej zakręcona niż Aloha Slide. Trasa przejazdu wynosi łącznie aż 153 metry! Po drodze czekają nas ostre zakręty, miejscami w całkowitych ciemnościach. W trakcie przejazdu możemy liczyć także na dodatkowe niespodzianki – jedno jest pewne: czegoś takiego z pewnością się nie spodziewaliście.

Exotic Fun

To zjeżdżalnia inna niż wszystkie. Przejażdżkę Exotic Fun można bardziej przyrównać do jazdy rollercoasterem niż zjazdu z tradycyjnej zjeżdżalni wodnej. Ta wyjątkowa atrakcja ma kształt ogromnej pochylni.

Kamikadze

To najbardziej ekstremalna zjeżdżalnia całego Water Park. To coś dla osób o naprawdę mocnych nerwach. Podłoga zapada się nam pod nogami na wysokości ponad piętnastu metrów, a my lecimy pionowo w dół, wpadając na koniec do wijącej się zjeżdżalni z wylotem w rwącej rzece. Cała zjeżdżalnia ma wysokość 90 metrów – to zabawa tylko dla najodważniejszych.