single

Parki wodne w Małopolsce

Wszyscy kochamy parki wodne! W końcu to właśnie tutaj można zrelaksować się i ochłodzić w upalny, letni dzień. Zaletą tych miejsc jest to, że nie muszą liczyć się z kapryśnością polskiego lata. Jest to świetny pomysł na relaks i zabawę całą rodziną, ponieważ każdy znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. W Polsce powstaje coraz więcej tego rodzaju atrakcji i z tego powodu przygotowaliśmy dla was ranking najciekawszych miejsc w Małopolsce pod kątem potrzeb starszych gości i całych rodzin.

Park wodny stanowi doskonała zabawę zarówno dla starszych dzieci, jak i dorosłych. Tutaj każdy znajdzie dla siebie coś, co sprawi, że wizyta z pewnością stanie się niezapomnianym doświadczeniem. W końcu lato przeleżane plackiem na plaży może znudzić, woda w morzu może być za zimna i zbyt niebezpieczna na wodne szaleństwa i właśnie dlatego latem najlepiej wybrać się do parku wodnego! Jeśli kochacie wodę, zabawę i wypoczynek, koniecznie zaplanujcie swój wakacyjny urlop w jednej z małopolskich lokalizacji.

Aquapark Białka Tatrzańska

Termy Bania to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych na Podhalu, który jest połączeniem parku wodnego z prozdrowotnym odprężeniem w basenach termalnych. W specjalnej Strefie Zabawy znajdują się takie atrakcje, jak wewnętrzne i zewnętrzne baseny termalne napełnione wodą o temperaturze od 34°C do 38°C oraz całoroczne zjeżdżalnie: Anakonda, Turbo, Pontonowa oraz Rodzinna o łącznej długości ponad 300 metrów. Znajdziemy tu również karuzele wodne, armatki i kaskady, basen ze sztuczną falą, grotę z gejzerem, wodospad, ławeczki do masażu bocznego i dennego oraz 2 wanny jacuzzi napełnione surową, siarkową wodą geotermalną o temperaturze 37°C. W sezonie letnim dostępne są tu również zewnętrzny wodny plac zabaw z armatkami i zraszaczami, dmuchany wodny plac zabaw, 3-torowy ślizg wodny o łącznej długości ponad 150 metrów, zewnętrzny suchy plac zabaw oraz strefa kąpieli słonecznych.

Energylandia

Zatorski park rozrywki to miejsce, w którym każdy starszak poczuje się niesamowicie. Jedną z atrakcji jest Tiki Ride, czyli ogromna zjeżdżalnia, która zapewnia fenomenalną jazdę na specjalnych pontonach. Wyzwanie można podjąć w pojedynkę lub parami. Czeka na nas kilka naprawdę ostrych zakrętów, dających wrażenie niemal jak na Roller Coasterze. Trasa przejażdzki ma długość aż 153 metrów a wysokość konstrukcji to aż 15,5 metra. Jest to idealne propozycja dla całych rodzin, dająca niesamowitą frajdę. Z kolei Tropical Splash to zjeżdżalnia dająca mnóstwo frajdy i składająca się z aż 6 torów zjeżdżalni. Przygodę rozpoczniemy na wysokości 9 metrów. Sam zjazd odbywa się na specjalnych matach, co wyzwala sporą prędkość p to, aby finalnie zakończyć się radosnym pluskiem do basenu. Zjeżdżalnia Exotic Fun umożliwia ślizganie się w górę i w dół i w prawo i w lewo. Atrakcję tą można porównać do potężnego leja, którego konstrukcja powoduje niesamowite wrażenia i niespodziewane kierunki jazdy. Na koniec należy wspomnieć o totalnie ekstremalnej zjeżdżalni, jaką jest RMF MAXXX Kamikadze. Tutaj podłoga zapada się pod nami i pionowo wpadamy w zupełnie nieznaną przestrzeń zjeżdżalni, nabierając ogromnej prędkości.

Termy Bukovina

Mowa o największym w Polsce kompleksie basenów geotermalnych. Znajdziemy tu baseny rekreacyjne i pływackie a w każdym z nich można cieszyć się kojącymi właściwościami wody termalnej, której temperatura waha się od 30 do 38C. Znajdziemy tu takie atrakcje, jak rwącą rzekę „Bystry Potok”. Ciekawą opcją jest Jaskinia nad Porońcem, czyli basen, w którym można podziwiać kaskady w formie wodospadu, eksplorować grotę skalną i dać ponieść się bystremu potokowi.