single

Nowości w Parku Rozrywki Energylandia!

Park rozrywki Energylandia na rynku istnieje już od trzech lat i świetnie sobie radzi, pnąc się w branży rozrywkowej coraz wyżej na drabinie popularności. Park ma bardzo szeroki wybór dostępnych atrakcji, dostosowanych do wszystkich grup wiekowych i typów użytkowników. Jednak to nie wystarcza – park wciąż poszerza swoją ofertę, by jak najlepiej zadowalać swoich klientów i szukających wrażeń odwiedzających. Niemalże w każdym sezonie możemy odnaleźć nową konstrukcję w strukturach parku – większą lub mniejszą, ale gwarantującą tak samo udaną zabawę.

Viking Ride

Podróż w statku wikingów może okazać się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy lubią wodne rozrywki i mocne wrażenia. Sama przejażdżka nie jest tak ekstremalna, jak chociażby dostępny na terenie parku Speed Water Coaster (znajdujący się w strefie Ekstremalnej), ale jest wystarczająco ekscytująca. Konstrukcja wkomponowana została jako element Wioski Wikingów, będąc stylizowaną na skandynawski styl tego ludu nomadów.

Extreme Show

Być może samo Extreme Show nie jest nowością Energylandii – to atrakcja dobrze znanan użytkownikom – ale zdecydowanie radosną nowiną jest jej przebudowa. Więcej przestrzeni, o wiele więcej urządzeń, bogatszy wybór samochodów i sprzętów, a w dodatku bardziej rozbudowany program kaskaderski. To wszystko czeka od teraz na uczestników show.

Mega Coaster Hyperion

Długo wyczekiwaną nowością w Energylandii jest Mega Coaster Hyperion, zbudowany dzięki współpracy z firmą Intamin – słynąca z produkcji urządzeń wielkiego formatu dla parków rozrywek. Kolejka jest najszybszym coasterem w całej Europie i osiąga zawrotną prędkość 142 km/h. W większości trasy osiąga wysokość 77 metrów, a w swoim najwyższym miejscu aż 80 metrów. Spadek nachylenia osiąga tutaj blisko 85 stopni. Cała trasa usiana jest atrakcjami, jak tunele, zwroty, efekt nieważkości, obrotowe nachylenia toru. To jednak nie wszystko, na użytkowników czeka o wiele więcej niespodzianek w podróży. Dodatkowo przeżycia wzmocnią efekty specjalne.

Speed Water Coaster

Dla amatorów mocnych wrażeń emocji dostarczy Speed Water Coaster – najszybsza i największa tego typu atrakcja na świecie. Nie ma nigdzie takiej drugiej, która osiągałaby tak zawrotne prędkości i wysokości. Atrakcja łączy w sobie tradycyjny rollercoaster i przejażdżkę wodną jednocześnie. Uczestnicy wznoszą się na wysokość ponad 60 metrów, a w trakcie zjazdu osiągają prędkość nawet 110 km/h. Wszystko to w otoczeniu wody, chlapiącej na wszystkie strony. Inwestorem w przypadku atrakcji jest firma Intamin, która w Energylandii pobudowała kilka innych konstrukcji również, będąca jednym z liderów na rynku dużych wymiarów urządzeń dla parków rozrywki. Firma zajmuje się produkcją urządzeń wielkowymiarowych i cieszy się wysokim uznaniem.

Tropical Fun

Jedną z nowości w parku jest nowa konstrukcja, na którą składa się łącznie aż 10 zjeżdżalni. Każda z nich ma inną długość trasy oraz maksymalną wysokość, zapewniając całkowicie odmienne doznania w trakcie jazdy. Przejazdy odbywają się na specjalnych pontonach, których w ofercie parku dostępnych jest aż 300 – jednoosobowych i dwuosobowych. Można, zatem zjeżdżać parami. Wszystkie zjeżdżalnie kończą bieg w spokojnej rzece, otaczającej atrakcje, gdzie po dawce adrenaliny i mieszance emocji można dryfować w spokoju.