single

Parki wodne w Małopolsce. Park Wodny Wysowa-Zdrój

​Małopolska jest pełna atrakcji. Jeśli planujesz spędzić tu urlop, koniecznie musisz je odkryć! Dziś chcielibyśmy zabrać cię na wycieczkę w miejsce pod wieloma względami wyjątkowe. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, niepowtarzalna architektura, górski klimat i liczne źródła naturalnych wód mineralnych – to wszystko czeka na ciebie w jednej z najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Zapraszamy cię w podróż do Wysowej-Zdrój.

Uzdrowisko Wysowa-Zdrój

W Polsce znajduje się 45 miejscowości posiadających status uzdrowiska. Pośród malowniczych pagórków i lasów Beskidu Niskiego położona jest niewielka wieś znana z leczniczych wód mineralnych. Wysowa-Zdrój stanowi największą i najchętniej odwiedzaną bazę turystyczną w tej części Beskidów. To właśnie tutaj znajduje się rozlewnia wody mineralnej Wysowianka, tutaj też mają swoje źródła wody lecznicze Henryk, Franciszek i Józef. Na terenie miejscowości znajdują się liczne sanatoria, ośrodki odnowy biologicznej i zakłady przyrodolecznicze. Wysowa-Zdrój jest znana także z przepięknych zabytków, przede wszystkim świetnie zachowanych drewnianych cerkwi prawosławnych i greckokatolickich, oraz licznych przydrożnych kapliczek.

A gdyby tak rzucić wszystko…

… i wyjechać w Bieszczady – na pewno znasz takie powiedzenie. Zdradzimy ci jednak pewien sekret: za najdziksze pasmo górskie naszego kraju uznawane są nie Bieszczady, a właśnie Beskid Niski. Beskid Niski jest najbardziej rozległym obszarem górskim w Polsce. Nie znajdziemy tu strzelistych szczytów (najwyższe wzniesienie po stronie polskiej ma nieco ponad 1000 m n.p.m.), jednak atmosfera tej wspaniałej krainy jest naprawdę magiczna. Wędrując malowniczymi szlakami ciągnącymi się pośród łąk i lasów możemy natrafić na osobliwe formacje skalne i jaskinie. Przebywając w tej okolicy można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał, a zamiast wskazówek zegarka odliczają go krople wody w potokach spływających ze okolicznych pagórków.

Park wodny Wysowa- Zdrój

Oprócz niewątpliwych walorów przyrodniczych, Wysowa-Zdrój oferuje także wypoczynek w nowoczesnym parku wodnym – jedynym tego typu obiekcie w rejonie. Park Wodny Wysowa-Zdrój zlokalizowany jest w przepięknym Parku Zdrojowym, w samym centrum Wysowej. Do dyspozycji gości pozostaje basen rehabilitacyjno-rekreacyjny z ciepłą wodą, basen dla dzieci, jacuzzi, sauny i gabinet kosmetyczny. Obiekt jest czynny w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 10:00 – 17:00, w czwartki w godzinach 12:00 – 18:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00.

Oferta basenowa

W strefie basenowej znajduje się basen rekreacyjno-rehabilitacyjny o głębokości od 1,2 do 1,4 m, wyposażony m.in. ławeczki powietrzne, leżanki powietrzne, stacje masażu wodnego, masażery do stóp i armatki wodne. W basenie dla dzieci znajduje się parasol wodny. Goście mogą korzystać również z jacuzzi (temp. wody 33 – 37 °C).

Strefa saun

Park Wodny Wysowa-Zdrój oferuje odwiedzającym dwie profesjonalne sauny: parową i suchą. Korzystanie z sauny pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu: pomaga w chorobach reumatycznych i nerwobólach, łagodzi stany zapalne przewodu pokarmowego, wspomaga leczenie infekcji układu moczowego, nawadnia skórę, sprzyja regeneracji mięśni, wspiera odporność, stymuluje produkcję endorfin oraz pozwala pozbyć się stresu.

Gabinet kosmetyczny Kącik Urody

W Parku Wodnym Wysowa-Zdrój można na miejscu skorzystać z usług kosmetycznych. Zabiegi są wykonywane z użyciem profesjonalnych kosmetyków i preparatów. Studio kosmetyczne jest czynne w godzinach otwarcia basenu.