single

Strefy ekstremalne w parkach rozrywki w Polsce. Lunapark Sowiński.

Lunapark Słowiński to jedna z najbardziej znanych atrakcji nadmorskiego kurortu – Władysławowo. Tuż przy drodze wiodącej z miasteczka na plaże znajduje się czterohektarowy plac z atrakcjami dla małych i dużych. Ogromne karuzele można zobaczyć z daleka, już w momencie, w którym przekraczamy granice miasta. Nad Władysławowem góruje zmodernizowane koło widokowe, ekstremalna atrakcja Booster oraz wieża swobodnego spadania. Gdy przekraczamy bramę Parku witają nas dziesiątki mniejszych i większych sów. To oczywiste nawiązanie do nazwy Lunaparku oraz nazwiska jego właściciela. Bo tutejszy park rozrywki to interes rodzinny. Atrakcji jest w nim mnóstwo i są bardzo zróżnicowane. Nie brakuje tu zarówno rozrywek dla maluchów, starszych dzieci, zabaw rodzinnych oraz strefy prawdziwie ekstremalnych urządzeń. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej ostatniej.

Jakie atrakcje znajdziemy w strefie ekstremalnej?

Miłośnicy ekstremalnych doświadczeń z pewnością nie wyjdą stąd zawiedzeni. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji, które zapierają dech w piersiach i sprawiają, że poziom adrenaliny rośnie. Ten wyciskacz adrenaliny składa się z gigantycznego ramienia przymocowanego do solidnej, ogromnej konstrukcji. Na jego przeciwległych końcach umieszczone są czteroosobowe gondole. Wahadło porusza się z ogromną prędkością dostarczając uczestnikom nie lada wrażeń.

Condor to atrakcja tylko dla odważnych! To specjalna karuzela, która porywa nas w szaloną podróż do góry nogami. Wiruje w ogromnym tempie sprawiając, że uczestnikom przejażdżki zaczyna się kręcić w głowie. Trudno potem stanąć pewnie na nogach.
W parku rozrywki nie mogło zabraknąć również wieży swobodnego spadania. Crazy Tower umożliwia uniesienie się na imponującą wysokość, a następnie gwałtowny spadek. Przeciążenia, które możemy poczuć są niepowtarzalnym doświadczeniem.

Największą i najbardziej ekstremalną atrakcją Parku jest kolejka górska Tajfun. Jej wagoniki osiągają prędkość 47 km/h, a długość toru wynosi 500 metrów. To wystarczy, aby zapewnić gościom niesamowitą przejażdżkę. Sama konstrukcja Tajfuna zachwyca swoim rozmachem.

Dla tych, którzy lubią oglądać świat do góry nogami przewidziano urządzenie Space Loop. Siadając na ogromnej ławie nawet nie zdajemy sobie sprawę z tego ile razy będzie nam dane obrócić się dookoła własnej osi. Zaczyna się całkiem niewinnie. Urządzenie rozpędza się powoli, ale z każdą chwilą jest coraz szybciej i coraz bardziej ekstremalnie.

Czy warto?

Odpowiedź może być tylko jedna! Biorąc pod uwagę liczbę atrakcji oraz ich różnorodność z pewnością warto odwiedzić Sowiński Lunapark. Możemy poczuć tu prawdziwie nadmorski klimat, pobawić się na świeżym powietrzu i odpocząć nieco od plażowania. Lunapark szczególnie atrakcyjnie wygląda wieczorami, kiedy cały rozświetlony jest kolorowymi światłami. To z pewnością jedna z większych atrakcji Władysławowa oraz całego regionu nadmorskiego i powoli staje się miejscem kultowym.